رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

تردد تانکرهای سوخت رسان از محورهای ارتباطی قصرشیرین از سرگرفته شد - نمایش محتوای خبر

 

 

تردد تانکرهای سوخت رسان از محورهای ارتباطی قصرشیرین از سرگرفته شد

تردد تانکرهای سوخت رسان از محورهای ارتباطی قصرشیرین ازسرگرفته شد

سرپرست فرمانداری قصرشیرین گفت: تردد تانکرهای سوخت رسان ایرانی و عراقی از مرز رسمی پرویزخان به سمت محورهای ارتباطی این شهرستان که به علت ساماندهی ترافیک مسیر زائران اربعین حسینی ممنوع شده بود از امروز ( یکشنبه 15 آذر ماه) از سرگرفته شد.

مرادعلی تاتار روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ممنوعیت تردد تانکرهای سوخت رسان با توجه به حجم بالای تردد خودروهای زائران اربعین حسینی در محورهای ارتباطی و مواصلاتی استان کرمانشاه در راستای اعمال محدودیت های ترافیکی از سوی پلیس راه و براساس بخشنامه اداره ترانزیت و پایانه های مرزی کشور از دهم تا چهاردهم آذر ماه جاری اتخاذ شده بود.

وی تامین امنیت و سلامت جانی زائران شرکت کننده در مراسم اربعین حسینی را دلیل اتخاذ این تصمیم اعلام کرد.
وی اظهار کرد: همچنین خروج تانکرهای سوخت رسان ایرانی و عراقی نیز در مدت یاد شده به علت سهولت در تردد زوار اربعین حسینی و برای کاهش سوانح جاده ای ممنوع اعلام شده بود.
وی گفت: اعمال ممنوعیت تردد تانکرهای سوخت رسان در روان شدن ترافیک در محورهای مواصلاتی استان و جلوگیری از سوانح جاده ای نقش بسیار موثری داشت.
سرپرست فرمانداری قصرشیرین بیان کرد: در مدت اعمال ممنوعیت تردد ترانزیت سوخت، تردد کامیون های حامل کالاهای صادرات طبق روال قبل از مرزهای خسروی و پرویزخان انجام می شد.
تاتار افزود: همچنین در این مدت تردد مسافران و گردشگران از مرز رسمی پرویزخان نیز طبق روال گذشته جریان داشت.
وی ادامه داد: تردد کاروانی و انفرادی زائران عتبات عالیات از مرز بین المللی و رسمی خسروی به کربلای معلا ممنوع است و این امر مربوط به به مسائل امنیتی آن سوی مرز است.
قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه بیش از 186 کیلومتر مرز مشترک با عراق دارد و در امتداد این مرزهای طولانی دو مرز رسمی خسروی و پرویزخان قرار دارد که اولی هم مرز با حوزه حکومت مرکزی عراق و دومی هم مرز با اقلیم کردستان عراق است که روزانه بیش از یک هزار دستگاه کامیون و تریلر حامل کالاهای صادراتی و مواد سوختی از این دو معبر رسمی تردد می کنند.