رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

تسیلم اظهارنامه‌ها فقط بصورت الکترونیکی - نمایش محتوای خبر

 

 

تسیلم اظهارنامه‌ها فقط بصورت الکترونیکی

تسیلم اظهارنامه‌ها فقط بصورت الکترونیکی امکان‌پذیر است

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمانشاه آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه‌های مالیاتی مربوط به عملکرد سال 1393 را 31 تیرماه اعلام کرد.

هادی ملکشاهی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: صاحبان مشاغل و اشخاص حقوقی تا پایان تیرماه سال جاری فرصت دارند نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیاتی خود از طریق سامانه الکترونیکی اقدام کنند.

وی اظهار کرد: مودیان برای تسیم اظهارنامه خود باید با مراجعه به سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی به آدرس WWW.tax.gov.ir و با ورود به بخش اظهار نامه مالیاتی این سایت، نرم افزار الکترونیکی ثبت و ارسال اظهارنامه مالیاتی و راهنمای مربوط به آن را دریافت کنند.

ملکشاهی افزود: پس از دریافت این نرم‌افزار باید فرم اظهارنامه تکمیل و اطلاعات آن از طریق سامانه به سازمان امور مالیاتی کشور جهت دریافت کد مالیاتی ارسال شده و کد رهگیری دریافت شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: افراد چنانچه نمی‌توانند به تنهایی این مراحل را انجام دهند می‌توانند به کافی‌نت‌ها و دفاتر پیشخوان که برای انجام این کار به آنها آموزش داده‌ شده‌ و IP ویژه دریافت کرده‌اند، مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: به منظور تکریم مودیان مالیاتی و افزایش سطح رضایتمندی و نیز کاهش ترددهای غیرضروری، امسال با توجه به تمهیدات در نظر گرفته شده افراد می‌توانند اظهار نامه مالیاتی خود را از طریق سامانه مربوطه با داشتن کد ملی به عنوان نام کابری و نیز کد رهگیری که هنگام پیش ثبت نام دریافت کد اقتصادی دریافت کرده‌اند به عنوان رمز عبور ارسال کنند و نیازی به ارائه نسخه چاپی و پرینت اظهارنامه مالیاتی به سازمان‌های مالیاتی نیست.

به گفته مدیر کل امور مالیاتی استان کرمانشاه تسیلم اظهارنامه مالیاتی تنها به شیوه الکترونیکی امکان پذیر بوده و به هیچ عنوان امکان تسلیم اظهارنامه بصورت دستی و حضوری وجود ندارد.

ملکشاهی یادآور شد: افراد برای ارسال اظهارنامه مالیاتی خود از طریق سامانه مربوطه ابتدا باید ثبت نام کد اقتصادی خود را تکمیل کرده و به امتیاز 45 برسند تا اظهارنامه آنها قابل ارسال باشد.

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: صاحبان مشاغلی که اظهارنامه مالیاتی خود را در موعد مقرر تسیلم کنند، درآمد سالانه آنها تا سقف 120 میلیون مشمول معافیت مالیاتی شده و مابقی درآمد سالانه آنها با نرخ ماده 131 قانون مالیات‌های مستقیم مشمول مالیات خواهد شد.

این مسئول اظهار کرد: بر اساس قوانین مصوب، برخورداری از هر گونه معافیت مالیاتی منوط به تسیلم اظهارنامه مالیاتی در موعد مقر است و در غیر اینصورت مودیان علاوه بر محرومیت از معافیت مالیاتی مشمول جرائم مشخص نیز خواهند شد.

به گفته مدیر کل امور مالیاتی استان کرمانشاه سال به سال مشارکت مردم در تسیلم اظهارنامه‌های مالیاتی در حال افزایش است و در سال گذشته بیش از 50 اظهارنامه مالیاتی از سوی مودیان در سطح استان تسلیم شد.