جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

تشدید نظارت بهداشتی و بازرسی ویژه از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی در شهرستان هرسین - نمایش محتوای خبر

 

 

تشدید نظارت بهداشتی و بازرسی ویژه از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی در شهرستان هرسین

تشدید نظارت بهداشتی و بازرسی ویژه از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی در شهرستان هرسین با هدف حفظ و ارتقاء سلامت عمومی اجرا شد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، دکتر صیاد غلامی رییس شبکه دامپزشکی شهرستان هرسین از اجرای گشت مشترک کنترل و بازرسی مراکز عرضه فرآورده های خام دامی (قصابی ها) در این شهرستان خبر داد و گفت: در بازرسی انجام شده نکات مهم و موازین بهداشتی به متصدی قصابی ها یادآوری شد.

وی اظهار داشت: پیرو جلسه مشترک هفته گذشته که با حضور مسئولان ادارات و ارگان هایی از جمله اصناف، بهداشت و اماکن برگزار گردید این گشت مشترک را برگزار کردیم.

این مقام مسئول با اشاره به حضور نمایندگان دامپزشکی، بهداشت و... در این گشت مشترک، تصریح کرد: در بازرسی های انجام شده حدود 15 کیلوگرم گوشت کشتار غیر مجاز و خارج از چرخه کشتارگاه از قصابی های شهرستان هرسین کشف، ضبط و امحاء شد

 به گفته دکتر غلامی، در این بازرسی ها که در سطح شهرستان هرسین انجام شد، رعایت موازین بهداشتی از حمل تا شرایط نگهداری و عرضه بهداشتی گوشت در قصابی ها زیر ذره بین کارشناسان قرار گرفت.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان هرسین با تاکید بر اهمیت سلامت عموم مردم یادآور شد: شبکه دامپزشکی با مصادیق تخلف در عرضه غیر بهداشتی و کشتار غیر مجاز دام و طیور برخورد قانونی می کند.