سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

تشریح برنامه های نوروزی صدا و سیمای مرکز کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

تشریح برنامه های نوروزی صدا و سیمای مرکز کرمانشاه

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمانشاه در نشستی خبری، برنامه های نوروزی و برنامه های سال 1396 این مرکز را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، رضا رحیمی در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرگزاری های استان کرمانشاه، ضمن تشریح برنامه های این مرکز در دو حوزه صدا و سیما گفت: در حوزه صدا 2 ویژه برنامه ترکیبی – نمایشی با یک نام، تحت عنوان بهارستان، شامل آیتم های نمایشی، طنز، گفتگو با مهمانان نوروزی، ارتباط زنده با مراکز استان ها، پخش پیام های ترافیکی و بخش های دیگر، به صورت زنده و مستقیم، صبح ها از ساعت 9 تا 12 و عصرها از ساعت 16 تا 19 ، پخش می شود.

وی افزود: یک برنامه نمایشی 13 قسمتی، هر قسمت 30 دقیقه هم با نام نگار و نیما از ساعت 12 تا 12 و 30 دقیقه و تکرار آن نیز از ساعت 22 تا 22 و 30 دقیقه، با محوریت ماجراهای شنیدنی یک زوج جوان در نخستین نوروز مشترکشان پخش می کنیم.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمانشاه درباره موضوع راهیان نور هم که استان کرمانشاه جزو 5 استان مقصد راهیان نور کشور است گفت: در این رابطه هم برنامه ای ترکیبی در 30 قسمت 30 دقیقه ای به نام از خاکریز تا خدا، با محوریت معرفی یادمان های دفاع مقدس در استان و حضور کاروان های راهیان نور در این اماکن تدارک دیده ایم، چرا که بر این باوریم؛ استان کرمانشاه در بحث راهیان نور و ارتباط های زنده رادیویی و تلویزیونی در کشور می بایست به سهم و حق خودش برسد.

رضا رحیمی با اشاره به اینکه هدف ما، هم در صدا و هم در سیما، استودیوگریزی است، گفت: طراحی برای حضور گزارشگران رادیو در یادمان های دفاع مقدس، استقرار استودیوی رادیو در مچموعه تاریخی تاق بستان برای معرفی این مکان و نیز مصاحبه با مهمانان نوروزی، طراحی و فراخوان عکس نوروزی از شهرستان ها، استفاده از گزارشگران افتخاری در شهرستان ها، و برنامه ریزی برای بهره گیری از حضور رادیو در فضای مجازی با بارگذاری برنامه ها و موسیقی های پرشنونده از مهمترین برنامه های حوزه صدا در نوروز است.

رحیمی سپس با اشاره به تولید برنامه ای 300 قسمتی و پژوهش محور، هر قسمت 15 دقیقه، به نام کرمانشاه، گهواره تمدن، با محوریت معرفی تاریخ استان کرمانشاه گفت: برنامه ریزی کرده ایم تا این برنامه پس از تعطیلات نوروز پخش بشود.

وی همچنین به بیش از 100 قسمت نمایش رادیویی با موضوعات اقتصاد مقاومتی، طلاق، اعتیاد، حاشیه نشینی و موضوعات دیگر هم اشاره کرد و گفت: با اعلام قبلی این برنامه ها را به روی آنتن خواهیم برد.

رضا رحیمی در ادامه به پخش 9 برنامه تامینی در نوروز امسال از صدا هم اشاره کرد و گفت: مدت زمان این برنامه ها در ساختارهای مختلف، روی هم 4 هزار و 800 دقیقه است.

مدیرکل شبکه استانی زاگرس سپس به تشریح برنامه های سیما در نوروز و پس از آن پرداخت و گفت: برای سال 1396 دو مستند فاخر 60 دقیقه و تک قسمتی به نام های ساکنان قره سو، و همچنین برشی از تاریخ کرمانشاه از مشروطه تا جنگ جهانی دوم تولید کرده ایم که پس از نوروز و با اعلام قبلی پخش خواهند شد. رضا رحیمی همچنین با اعلام 20 ساعته شدن برنامه های سیمای کرمانشاه از اول تا آخر فروردین 1396 گفت: ساعات پخش برنامه های تلویزیون مرکز کرمانشاه از اول اردیبهشت، با توجه به ارتقاء کمی و کیفی برنامه ها، به 24 ساعت افزایش خواهد یافت.

وی درباره برنامه های سیما در نوروز 96 گفت: یک سریال 15 قسمتی طنز را به نام هتل فامیلی تولید کرده ایم که هر شب ساعت 23 پخش خواهد شد، ضمن اینکه تکرار آن را هم ساعت 14 روز بعد خواهیم داشت و در نظر داریم؛ یک بار هم در قبل از ظهر روز بعد آن را تکرار کنیم.

رضا رحیمی درباره پخش فیلم های سینمایی نیز گفت: ساعت پخش فیلم های سینمایی که عمدتا فیلم های روز جهان خواهند بود، پس از سریال هتل فامیلی، در ساعت 24 هر شب است.

مدیرکل شبکه استانی زاگرس با اشاره به ساعت 19 به عنوان ساعت پخش اخبار استان در ایام تعطیلات نوروز افزود: ویژه برنامه تحویل سال نو را به نام پا به پای بهار از ساعت 9 صبح شروع می کنیم و تا یک ساعت پس از حلول سال نو ادامه خواهیم داد.

وی گفت: ساعت 22 هر شب هم برنامه زنده پا به پای بهار را با شرایط و شکل کاملا بومی، از محوطه تاریخی تاق بستان، به روی آنتن می بریم.

رضا رحیمی در ادامه با اشاره دوباره به برنامه های در نظر گرفته شده برای پوشش اخبار کاروان های راهیان نور با هدف پررنگ کردن راهیان نور در ایام تعطیلات نوروز تصریح کرد؛ از روز اول تا پنجم فروردین همکاران ما برنامه های ویژه راهیان نور را در یادمان قصرشیرین به روی آنتن می برند، ضمن آنکه از ششم تا هفتم، و نیز از هشتم تا سیزدهم فروردین، ویژه برنامه های راهیان نور را علاوه بر ارتباط مستقیم با شبکه های مختلف سراسری، به ترتیب در یادمان های بازی دراز و مرصاد پخش می کنیم.

وی درباره دیگر برنامه های در نظر گرفته شده سیما در ایام تعطیلات نوروز هم گفت: سریال تامینی، ما فرشته نیستیم، هر شب ساعت 20 و 10 دقیقه، 13 قسمت برنامه موسیقی درخواستی هر کدام 20 دقیقه، هر روز 30 دقیقه ویژه برنامه کودک در ساعت 16، برنامه 50 دقیقه ای و روزانه خانواده در ساعت 12 و تکرار آن در عصر همان روز، و برنامه گل باخی، پخش در روزهای جمعه ساعت 21 هم، از مهمترین برنامه های این شبکه در ایام نوروز و پس از آن است.

رحیمی درادامه با اعلام تولید دو برنامه 30 دقیقه ای با موضوع سفر، همچنین از تولید و پخش برنامه ای مشارکتی با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در 14 قسمت 15 دقیقه ای با هدف معرفی امام زاده ها و نیز ترویج فرهنگ وقف در جامعه در ایام نوروز خبر داد.

رضا رحیمی در ادامه با دعوت از گروه های مختلف برنامه ساز، به ویژه در بخش انیمیشن برای همکاری با صدا و سیما و تولید و ساخت برنامه گفت: در سال 1396، ساخت سریالی با موضوع زندگی پهلوان حسین گلزار را در برنامه داریم ضمن اینکه سال آینده حتما سریالی برای معرفی استان کرمانشاه تولید خواهیم کرد.

مدیرکل صدا و سیمای استان کرمانشاه در پایان سخنانش همچنین به پوشش 94 درصدی پخش دیجیتال در سطح استان اشاره کرد و گفت: همه مناطق بالای 20 خانوار استان زیر پوشش دیجیتال قرار دارد ضمن آنکه در 216 نقطه استان هم هیچ پوششی نداریم.

وی از وجود برنامه ای 5 تا 7 ساله برای پوشش 100 درصدی دیجیتال در استان کرمانشاه خبر داد.