رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

تشکیل بانک اطلاعاتی مشروبات الکلی در استان - نمایش محتوای خبر

 

 

تشکیل بانک اطلاعاتی مشروبات الکلی در استان

بانک اطلاعاتی مشروبات الکلی در استان تشکیل میشود

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمانشاه از پیگیری تشکیل بانک اطلاعاتی مشروبات الکلی دراستان خبر داد.

مجتبی قبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه آمار دقیقی از وضعیت میزان مصرف الکل در جامعه وحود ندارد، اظهار کرد: اطلاعات در خصوص این معضل نیز مانند سایر آسیب‌های اجتماعی دقیق نیست، اما برداشت شخصی من این است که دغدغه این معضل به اندازه مواد مخدر در جامعه نیست و در زمینه مشروبات الکلی وضعیت بهتری نسبت به مواد مخدر داریم.

قبادی با اشاره به شکل‌گیری کمیته مبارزه با مشروبات الکی در استان، اظهار کرد: در گام اول نیازمند ایجاد بانک اطلاعاتی در خصوص میزان مصرف، کشفیات، محل‌های توزیع و سایر اطلاعات مربوط به مشروبات الکلی بودیم که خوشبختانه در این زمنیه فرمت‌هایی تهیه شده که بزودی در اختیار دستگاه های مربوطه قرار می‌گیرد.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمانشاه اظهار کرد: قطعا با تکمیل این فرمت توسط دستگاه‌های مربوطه از جمله پزشکی، قانونی میزان مرگ و میرهای ناشی از مصرف مشروبات الکی به دست خواهد آمد.

قبادی افزود: همچین با تکمیل این فرمت‌ها توسط اداراتی مانند آموزش و پرورش میزان این آسیب در قشر دانش‌آموزان مشخص شده و می‌توان برنامه‌ریزی مناسبی برای آن داشت.

وی با ابراز تاسف از اینکه تاکنون اقدامی در خصوص جمع‌آوری اطلاعات از وضعیت این معضل در استان صورت نگرفته است، گفت: برای هرگونه اقدام جدی در برخورد با این معضل نیازمند تکمیل اطلاعات و به روز شدن اطلاعات موجود هستیم.

قبادی کرمانشاه را مسیر ترانزیتی مشروبات الکلی عنوان کرد و افزود: برخلاف مواد مخدر که استان کرمانشاه در انتهای مسیر ترانزیتی آن قرار داد، در بحث مشروبات الکلی با توجه به ورود این مواد از کشور عراق، استان کرمانشاه به نوعی مسیر ترانزیت مشروبات الکلی محسوب می‌شود.

وی استان کرمانشاه را یکی از مبادی ورودی مشروبات الکلی عنوان کرد و افزود: مشروبات الکلی که ازکشور عراق به استانهای مرکزی و جنوبی کشور می‌رود، از استان ما ترانزیت می‌شود.

قبادی اظهار کرد: متاسفانه همواره بخشی از این ترانزیت، در سطح استان توزیع می‌شود.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمانشاه با اشاره به گزارش مواردی از مسمومیت‌های گروهی ناشی ازمصرف مشروبات الکلی و فوت چند نفر بر اثر استفاده از این مواد در استانهایی مانند کردستان و کرمان اظهار کرد: خوشبختانه تاکنون موردی از مسمومیت‌های اینچنینی در سطح استان گزارش نشده است.