رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

تصویب بودجه 138 میلیارد تومانی برای دانشگاه آزاد استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

تصویب بودجه 138 میلیارد تومانی برای دانشگاه آزاد استان کرمانشاه

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه از تصویب بودجه 138 میلیارد تومانی برای دانشگاه آزاد استان کرمانشاه خبرداد.

به گزارش خبرنگار سرویس علمی آموزشی ایسنا منطقه کرمانشاه، دکتر نوذر قنبری در جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه که به ریاست دکتر حمید میرزاده برگزار شد، ضمن تسلیت ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اظهارکرد: درگذشت بنیانگذار دانشگاه آزاد اسلامی برای مردم و کشور به‌خصوص جامعه دانشگاه آزاد اسلامی ضایعه‌ای بزرگ به شمار می‌آید و امیدوارم با تلاش و کوشش بیشتر بتوانیم راه و اهداف ایشان را ادامه دهیم.

وی در ادامه به وضعیت جمعیتی و شهری استان کرمانشاه اشاره کرد و افزود: استان کرمانشاه 83هزار و 195 دانشجو دارد که 26هزار و 845 نفر از آن‌ها به دانشگاه آزاد اسلامی تعلق دارد و 56‌هزار و 350 دانشجو به سایر مراکز آموزش عالی اختصاص پیدا کرده است.

قنبری به تعداد دانشجویان مقاطع تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری به ترتیب 5326، 14558، 6414 و 547 دانشجو در حال تحصیل هستند که 65درصد از آنها را آقایان و 35 درصد دیگر را زنان تشکیل می‌دهند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه به تعداد اعضای هیات علمی این دانشگاه اشاره کرد و افزود: 5 استاد، 10 دانشیار، 149 استادیار و 293 مربی که جمعا 457 نفر هستند در واحدهای دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان کرمانشاه مشغول به فعالیت هستند.

همچنین نسبت استاد به دانشجو یک به 27 است و 506 کارمند در این واحدها فعالیت می‌کنند. دبیر هیات امنای استان کرمانشاه دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: تعداد فارغ‌التحصیلان سال‌جاری 6408 نفر است و از ابتدا تاکنون 66730 نفر از دانشگاه آزاد اسلامی فارغ‌التحصیل شده‌اند.

ضمن اینکه از سال 92 تا 95، 78 نفر جذب هیات علمی داشته‌ایم و پیش‌بینی ما از سال 96 برای جذب هیات علمی دانشگاه‌ آزاد اسلامی 22 نفر است.

ما در برخی رشته‌ها توفیقاتی در برخی مقاطع تحصیلی داشته‌ایم. به عنوان مثال، در سال 92 در مقطع دکتری از 4 رشته به 24 رشته در سال 95 دست یافته‌ایم و در مقطع کارشناسی‌ارشد در سال 95، 65 رشته ایجاد شده است. قنبری رشد تعداد مقالات دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه را در ISI مثبت و چشمگیر توصیف کرد و افزود: ما در این استان طرح‌های پژوهش داخلی و برون‌دانشگاهی خوبی داشته‌ایم و از همه مهم‌تر توانسته‌ایم شرکت‌های دانش‌بنیان را در این استان راه‌اندازی کنیم.

به عنوان مثال، تاسیس شرکت دانش‌بنیان در زمینه گیاهان زینتی یکی از دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه است. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه همچنین از تصویب بودجه 138 میلیارد تومانی برای دانشگاه آزاد استان کرمانشاه خبرداد.