جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

تعداد ۵۲۷ امام جماعت در مدارس استان کرمانشاه فعالیت می کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

تعداد ۵۲۷ امام جماعت در مدارس استان کرمانشاه فعالیت می کنند

تعداد ۵۲۷ امام جماعت در مدارس استان کرمانشاه فعالیت میکنند

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از فعالیت ۵۲۷ امام جماعت در مدارس استان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سلیمان محبی امروز دوشنبه در گردهمایی کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش که در دفتر امام جمعه کرمانشاه برگزار شد، گفت: حوزه های علمیه و آموزش و پرورش وظیفه تعلیم و تربیت و همچنین تزکیه دانش آموزان را بر عهده دارند.

وی افزود: در آموزش و پرورش بیش از ۲ هزارنفر از دانش آموزان با ائمه جمعه و جماعات دیدار کردند. محبی تعداد مبلغین اعزام به مدارس را به مناسبت های مختلف ۲۶۱ نفر اعلام کرد و گفت: همچنین ۱۱۱ جلسه توانمندسازی توسط مبلغین برگزار شد.

وی افزود: در مدارس خاص تعداد ۲۲ نفر از مبلغین به صورت ثابت در بین دانش آموزان حضور دارند و به مشاوره دانش آموزان مشغول هستند. مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه، تعداد دانش آموزان شرکت کننده در نماز جماعت را بیش از ۶۰ هزار نفر عنوان کرد و گفت: بیش از ۱ هزار و ۹۰۰ مدرسه در استان دارای نماز خانه هستند که تا کنون ۱۰۹ نماز بصورت کامل تجهیز شده است.

وی افزود: اگر در گذشته به روحانیون عالم گفته می شد به دلیل حل مشکلات مردم توسط آنها در موارد مختلف بوده است. مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه تصریح کرد: با تاکید بر سند تحول بنیادین برای تربیت دینی دانش آموزان، روحانیون باید در سه حوزه آموزش، تبلیغی و پژوهشی به کار گرفته شوند.

به گفته محبی در حال حاضر ۵۲۷ امام جماعت در مدارس استان فعالیت می کنند که استان کرمانشاه طی ۲ سال متوالی در زمینه توسعه و ترویج نماز در مدارس جزو استان های برتر کشور است.

وی در پایان با توجه به تهدیدی که شبکه های مجازی برای دانش آموزان دارد بیان کرد: پیوند حوزه های علمیه و آموزش و پرورش می تواند در جهت مدیریت صحیح تربیت دانش آموزان اعمال شود و با آگاهی بخشی جلوی آسیب های جبران ناپذیر گرفته شود.