رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

تعطیلی چهار کمپ غیرمجاز ترک اعتیاد در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

تعطیلی چهار کمپ غیرمجاز ترک اعتیاد در کرمانشاه

چهار کمپ غیرمجاز ترک اعتیاد درکرمانشاه تعطیل شد

فرماندار کرمانشاه از تعطیلی چهار کمپ غیرمجاز ترک اعتیاد در این شهرستان خبر داد و گفت: 6 کمپ دیگر نیز شناسایی و تعطیلی و پلمپ کردن آن ها در دست اقدام است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، فضل الله رنجبر در جلسه شورای مبارزه با موادمخدر، وجود کمپ های ترک اعتیاد غیرمجاز و فاقد مجوز را یک معضل دانست و گفت: برخورد قاطعانه و بدون گذشت با این کمپ ها باید در دستور کار قرار گیرد.


وی ادامه داد: در این کمپ ها طبق گزارش های رسیده رفتارهای ناشایست و حتی غیرانسانی با افراد بستری شده صورت می گیرد و نه تنها برای ترک اعتیاد مناسب نیست بلکه منجر خواهد شد افراد به اعتیاد خود نیز ادامه دهند.

رنجبر یادآور شد: در سال جاری مقابله و برخورد با کمپ های غیرمجاز و همچنین عطاری هایی که در آن ها اقدام به توزیع متادون و سایر داروهای مرتبط با موادمخدر می کنند یکی از برنامه های اصلی فرمانداری خواهد بود.

فرماندار کرمانشاه همچنین بر تقویت و کمک مراکز ترک اعتیاد مجوز دار تاکید کرد و گفت: باید این مراکز گسترش یافته تا شاهد بهبودی بیشتر افرادی باشیم که به دام اعتیاد گرفتار شدند.

وی در ادامه از ساخت اردوگاه ترک اعتیاد بانوان شهرستان در منطقه چشمه سفید نیز خبر داد و گفت: این اردوگاه که سال گذشته با کمک استانداری سه میلیارد ریال برای آن در نظر گرفته شد هم اکنون با سرعت خوبی در حال اجرا می باشد.

رنجبر در پایان خواستار تقویت سازمان های مردم نهاد در حوزه مقابله با مواد مخدر شد و گفت: این سازمان ها کمک زیادی می توانند به بهتر شدن اوضاع و انجام کارهای پیشگیرانه داشته باشند.