سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

تعهد از ویژگی های اصلی هنر الهی است - نمایش محتوای خبر

 

 

تعهد از ویژگی های اصلی هنر الهی است

تعهد از ویژگی های اصلی هنرالهی است

مسئول بسیج هنرمندان استان کرمانشاه، تعهد را از ویژگی های اصلی هنر الهی برشمرد و بر جریان سازی فرهنگی در هنر و ایجاد موازنه فرهنگی به سمت ارزش های انقلاب تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر صلاح الدین قره تپه،  در مراسم اختتامیه مرحله استانی هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی بسیج که در محل تالار وحدت کرمانشاه برگزار شد، ضمن تبریک هفته دفاع مقدس گفت: سر تعظیم مقابل رشادت ودلیری های رزمندگان که ۸ سال دفاع مقدس از خود نشان داده و از کیان اسلامی دفاع کردند فرو می آوریم.

وی با اشاره به اتفاقات موجود در جهان اسلام و کشورهای منطقه گفت: این اتفاقات نشان می دهد که هنوز درب شهادت بسته نیست. مسئول بسیج هنرمندان استان کرمانشاه با اشاره به مقاله ای از شهید آوینی پیرامون اینکه هنوز جنگ تمام نشده است گفت: زمانی جنگ، جنگ سخت بود و خاکریزهایی برای این جنگ وجود داشت اما هم اکنون جنگ نرم بر جهان حاکم است و خاکریزها در جیب های ما هستند و ماهواره، موبایل و شبکه های اجتماعی مصداق ابزارهای این جنگ نرم است.

وی با بیان اینکه امروز کسی که کشته جنگ نرم است، ارج و قرب شهدای جنگ سخت را ندارد گفت: کسی که کشته جنگ نرم است نه تنها جایگاهی ندارد بلکه منفور همه است و ما باید مقابل جنگ نرم دشمن بایستیم و نقش آفرینی کنیم.

قره تپه با تاکید بر اینکه یک هنرمند ایرانی که در ایران اسلامی زندگی می کند باید به یک سری مفاهیم آگاه باشد خاطر نشان کرد: اسلامی که برای همه چیز برنامه دارد، مگر می شود برای هنر برنامه نداشته باشد!؟

وی تصریح کرد: نگاه هنرمند غربی به زمین است اما هنر اسلامی هنرمند را به کمال می رساند و محور هنر اسلامی و الهی خداوند بوده و در واقع هنر الهی جلوه ای از حق است. مسئول بسیج هنرمندان استان کرمانشاه، دومین ویژگی هنرمند مسلمان را سعادت گرایی عنوان کرد و گفت:تمام تلاش هنرمند مسلمان این است که جهان را به سعادت برساند.

وی افزود: هنرمند کسی است که باید هنر را به بهترین وجه به جامعه منتقل کند تا جامعه را به سوی سعادت هدایت کند. قره تپه شریعتمدار بودن را از دیگر ویژگی های هنر متعهد برشمرد و تصریح کرد: هنر دینی و آیینی و منبعث از اسلام، هیچ گاه از مبانی دینی خارج نمی شود.

در این هنر، هنرمند در مقابل ظلم نباید سکوت کرده و بی تفاوت باشد و در این زمینه مسئولیت دارد. وی یاد آور شد: هنر الهی باید روح هنر دینی و آیینی باشد و واژگان و ابزار به تنهایی این هنر را خلق نمی کنند.

مسئول بسیج هنرمندان استان کرمانشاه بر جریان سازی توسط هنرمندان بسیجی تاکید کرد و گفت: این هنرمندان باید تغییر موازنه فرهنگی را به نفع اتقلاب اسلامی رقم بزنند.