سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

تلاش دولت؛ بی طرفانه، قانونی و باشکوه برگزار کردن انتخابات - نمایش محتوای خبر

 

 

تلاش دولت؛ بی طرفانه، قانونی و باشکوه برگزار کردن انتخابات

بی طرفانه، قانونی و باشکوه برگزار کردن انتخابات، تلاش و هدف اصلی دولت است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، حسینعلی امیری ظهر امروز باحضور در قصرشیرین و پس از بازدید ازمرزهای خسروی و پرویزخان، و نهالستان 3 هزار هکتاری مجتمع کشت و صنعت بیستون پارس، در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: دولت تدبیر و امید تلاش می کند؛ انتخابات پیش رو، انتخاباتی پر شور ، با شکوه و با حضور قشرهای مختلف مردم و جناح های مختلف سیاسی به صورت بی طرفانه و قانونی باشد.

حسینعلی امیری افزود: انتخابات در نظام اسلامی جلوه ای از مردم سالاری است و آن چه که برای دولت مهم است ، بی طرف عمل کردن و اجرای مر قانون است.

وی، مهم ترین رویدادهای سال 1396 را برگزاری 2 انتخابات مهم دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا دانست و گفت: کشور ما بر اساس قانون اساسی و بر اساس اتکاء به آراء عمومی اداره می شود و آن چه مهم است برگزاری انتخاباتی پر شور و با شکوه است که منجر به تحکیم اتحاد ، انسجام و وحدت ملی می شود.

امیری گفت: امید است مانند همه انتخابات گذشته، در روز 29 اردیبهشت مردم از همه قشرها و جناح های سیاسی با سلیقه های مختلف پای صندوق های رای بیایند تا شاهد خلق یک حماسه دیگر باشیم .

معاون پارلمانی رئیس جمهور افزود: حضور پر شکوه مردم در انتخابات در ایجاد امنیت، اتحاد، وحدت ملی و ناامید کردن دشمنان بسیار مهم و موثر است. امیری با اعلام اینکه تجربه ثابت کرده؛ مردم ما از هر قوم و مذهب و سلیقه سیاسی که باشند، حماسه خلق می کنند تصریح کرد؛ در انتخابات امسال هم مانند سایر انتخابات گذشته، در یک فضای قانونی و صمیمی، و با تلاش مردم و همه مجریان و ناظران، حماسه ای بزرگ ثبت خواهد شد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در ادامه با اشاره به وعده رئیس جمهور در ایجاد منطقه آزاد قصرشیرین گفت: ایجاد این منطقه باعث توسعه اقتصادی، تولید ثروت، کارآفرینی و ایجاد اشتغال در استان کرمانشاه، به ویژه در شهرستان قصرشیرین خواهد شد، که این موضوع در دستور کار دولت قرار گرفته و با انجام کارهای کارشناسی شده آن در اواخر سال 95 در دولت تصویب شد و هم اکنون هم به مجلس شورای اسلامی ارائه شده است.

وی افزود: هم اکنون منتظر هستیم تا پس از تعطیلات، نمایندگان مجلس شورای اسلامی تشکیل منطقه آزاد تجاری قصرشیرین را با 7 منطقه دیگر در کشور در دستور کار خود قرار دهند.

حسینعلی امیری در ادامه گفت: یکی ازظرفیت های خوب برای تردد زائران عتبات عالیات در اربعین حسینی (ع) مرز خسروی است که امسال رئیس جمهور دستور داده، تا تسهیلات بیشتری برای زوار اربعین فراهم شود .

معاون پارلمانی رئیس جمهور افزود: دولت تلاش دارد برای آیین اربعین برنامه های بلند مدت و منسجم تری داشته باشد، چرا که مرز های جنوبی شلمچه ، خرمشهر، چزابه و مهران پاسخگوی جمعیت میلیونی زوار اربعین حسینی (ع) نیست و از این رو تردد زائران از مرز خسروی در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: فاصله این مرز تا مرکز استان کرمانشاه زیاد نیست و قابلیت های بسیار خوبی هم دارد اما مشکل اصلی این مرز نبود امنیت از سمت عراق است که تدابیری اتخاذ شده تا مذاکراتی با طرف عراقی صورت گیرد و امنیت در آن سوی مرز تامین شود.

امیری در ادامه با اشاره به اقتصاد مقاومتی به عنوان مطالبه رهبر معظم انقلاب اسلامی تصریح کرد؛ حرکت در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی هم در سال 95 و هم در سال 96 از سیاست های راهبردی دولت است.

وی سپس گفت: دولت در آذرماه پارسال برای برداشت یک و نیم میلیارد دلار تسهیلات از صندوق ذخیره ارزی لایحه ای به مجلس شورای اسلامی ارائه کرد اما با توجه به تداخل آن با بررسی برنامه ششم توسعه در مجلس، دولت از مجلس خواسته این لایحه در سال جدید در اولویت رسیدگی قرار گیرد که امیدواریم در اولین جلسات علنی مجلس شورای اسلامی در سال جاری، در دستور کار نمایندگان قرار گرفته و تصویب شود.

امیری گفت: مطمئنا با تصویب این لایحه و هزینه کرد آن در برنامه اشتغال مناطق مرزی و روستایی شاهد تحول قابل توجهی در رابطه با اشتغال، به خصوص در مناطق محروم و مرزی خواهیم بود .

معاون رئیس جمهور در پایان گفت: البته بخش قابل توجهی از این تسهیلات در مناطق مرزی استان کرمانشاه ، و سایر مرزهای کشور هزینه می شود تا شاهد اشتغال بیش از پیش جوانان به عنوان یکی از حقوق شهروندی آنها باشیم