سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

تلف شدن هفت راس گوسفند در اثر صاعقه در گیلانغرب - نمایش محتوای خبر

 

 

تلف شدن هفت راس گوسفند در اثر صاعقه در گیلانغرب

تلف شدن هفت راس گوسفنددر اثر صاعقه در گیلانغرب

بخشدار مرکزی گیلانغرب با اشاره به تداوم شرایط ناپایدار جوی گفت: هفت راس گوسفند در روستای مورت سبز دهستان ویژنان از توابع این شهرستان در اثر صاعقه تلف شدند.

حمد احمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، زمان وقوع این حادثه را ساعت 22 جمعه شب اعلام کرد و اظهارداشت: در برخی نقاط بخش گواور هم کولاک شدید و بارش برف زیاد منجر به تخریب تعدادی از واحدهای دامی شده است.

وی با بیان این که هنوز به علت بارش برف سنگین تاکنون از میزان خسارت وارده به واحدهای مسکونی و دامی در روستاهای گزارشی در دست نیست، افزود: جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان در بخش گواور در حال برگزاری است تا روند خدمت رسانی به مردم تسریع شود. وی با اشاره به بارش برف سنگین که از پنجشنبه شب آغاز شد و همچنان نیز ادامه دارد، از بازگشایی راه ارتباطی 35 روستا در دهستان حیدریه خبرداد و گفت: هم اکنون راه ارتباطی 30 روستا در دهستان گواور همچنان مسدود است.

بخشدار مرکزی گیلانغرب ادامه داد: هم اکنون با تلاش 43 تن از عوامل راهداری و به کارگیری 25 دستگاه ماشین آلات برف روب و سنگین و همراهی چهار تیم از عوامل انتظامی ، پلیس راه و دستگاههای امدادی ، نیمی از راههای روستایی گیلانغرب که به علت بارش برف سنگین مسدود شده بود اکنون بازگشایی شده است و 30 روستا همچنان با مشکل قطع ارتباط مواجه اند.

وی اضافه کرد که با تلاش های صورت گرفته، آب و برق چند روستا در دهستان گواور که به علت بارش برف سنگین قطع شده بود، جمعه شب با تلاش دستگاه های خدمت رسان برقرار شد اما هنوز بیش از 20 روستا با قطعی آب و برق مواجه اند. گیلانغرب در غرب کرمانشاه با بیش از 72 هزار تن جمعیت، دارای 500 کیلومتر جاده است که 310 کیلومتر آن اصلی و 190 کیلومتر نیز راه فرعی است.