رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

تمام پرونده‌های طلاق باید به مراکز مشاوره ارجاع شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

تمام پرونده‌های طلاق باید به مراکز مشاوره ارجاع شوند

تمام پرونده‌های طلاق باید به مراکز مشاوره ارجاع شوند

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه خواستار ارجاع تمامی پرونده‌های طلاق به مراکز مشاوره شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، امید قادری در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان که امروز (18 دی) برگزار شد، با تاکید بر اینکه قرار بود تمامی پرونده‌های طلاق به‌ خصوص در مرکز استان به مراکز مشاوره ارجاع شوند، اظهار کرد: در حال حاضر صرفا پرونده‌های طلاق توافقی به مراکز مشاوره ارجاع می‌شوند.

قادری با تاکید بر اینکه باید تمامی پرونده‌های طلاق به مراکز مشاوره ارجاع شوند، اظهار امیدواری کرد: این اقدام بتواند در زمینه کاهش آمار طلاق در جامعه مثمرثمر باشد.

مدیر کل بهزیستی کرمانشاه همچنین خواستار قرار گرفتن اعتبار تاسیس دفاتر مشاوره خانواده در دادگستری های سراسر استان در اختیار بهزیستی شد.

وی با اشاره به اینکه در برخی از شهرستان‌ها دفاتر مشاوره نداریم، تصریح کرد: برای راه‌اندازی دفاتر مشاوره مشکل تامین اعتبار داریم. اعتبارمورد نیاز برای راه‌اندازی دفاتر مشاوره تامین خواهد شد طهمورث الیاسی رئیس سازمان برنامه و بودجه استان کرمانشاه نیز در این نشست از طلاق به عنوان یکی از معضلات فرهنگی جامعه یاد و اظهار کرد: باید سازوکارهای مورد نیاز کاهش طلاق و آسیب‌های اجتماعی متاثر از آن که جنبه منکر دارند، فراهم شود.

وی کاهش طلاق به عنوان یکی از مهمترین آسیب‌های اجتماعی را از مطالبات مقام معظم رهبری برشمرد و افزود: این موضوع در استان نیز مورد تاکید بوده و جزو موضوعات ضروری و اولویت‌دار است و لذا اعتبارات مورد نیاز راه اندازی دفاتر مشاوره تامین خواهد شد.

طلاق مهمترین آسیب‌ اجتماعی است ابراهیم رحیمی زنگنه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه نیز در این نشست با تاکید بر اینکه طلاق مهمترین آسیب‌ اجتماعی است که گریبانگیر جامعه شده است، افزود: ابعاد مختلف این آسیب اجتماعی برای جامعه آسیب‌زا می‌باشد. وی ادامه داد: مقابله با طلاق نیاز به ورود پیدا کردن تمامی دستگاه‌های فرهنگی دارد و تنها در صورت ورود موثر نهادهای فرهنگی می‌توان به کمرنگ شدن آن امیدوار بود.

سالانه بیش از پنج‌هزار طلاق در استان اتفاق می‌افتد سیاوش امیری معاون مدیر کل اجتماعی استانداری کرمانشاه نیز در این نشست با تاکید بر اینکه سالانه بیش از پنج‌هزار طلاق در استان اتفاق می‌افتد، اظهار کرد: باید برای مقابله با آمار بالای طلاق در استان برنامه‌ریزی شود که به نظر می‌رسد مهمترین راهکار در این خصوص تلاش در راستای رخ دادن ازدواج‌های منطقی است.

امیری راه حل اصلی کاهش آمار طلاق را تلاش در راستای نهادینه کردن معیارهای ازدواج پایدار در جامعه عنوان کرد و ادامه داد: در این راستا استفاده از مدلهای موفق ازدواج در دیگر استان‌ها ضرورت دارد و به نظر می‌رسد استفاده از مدل "بهار نکو" که در استان فارس مورد استفاده قرار گرفته، می‌تواند راه‌گشا باشد.