رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۸

تمدید بخشودگی جرائم کارفرمایان تا پایان سال - نمایش محتوای خبر

 

 

تمدید بخشودگی جرائم کارفرمایان تا پایان سال

تمدیدبخشودگی جرائم کارفرمایان تا پایان سال

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمانشاه گفت: کارفرمایانی که تا پایان اسفند برای پرداخت بدهی خود به تامین اجتماعی مراجعه کنند، از بخشودگی جرائم برخوردار خواهند شد.

کیومرث فلاحی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، از تمدید بخشودگی جرائم کافرمایان به تامین اجتماعی تا پایان اسفند خبر داد و اظهار کرد: بخشودگی جرائم با شرایط بسیار بهتری تمدید شده است.

وی با بیان اینکه بار قبل در تیر ماه بخشودگی جرائم تا 26 شهریور اعلام شد، افزود: بخشودگی قبلی صرفا برای کارگاه‌های تولیدی، صنعتی و معدنی بود که از حوادث غیرمترقبه، بحران‌های اقتصادی، تحریم و ... آسیب دیده بودند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه از بخشودگی قبلی استقبال چندانی صورت نگرفت و فقط در استان کرمانشاه 480 کارگاه استقبال کردند، یادآوری کرد: در مصوبه جدید که از 18 دی ماه ابلاغ شده، بخشودگی جرائم تا پایان اسفند تمدید شده است. به گفته این مسئول، در این مرحله تمام واحدهای تولیدی، صنعتی، معدنی، خدماتی، پیمانکاران و حتی ادارات دولتی نیز مشمول بخشودگی خواهند شد.

فلاحی ادامه داد: چنانچه کارفرمایان بدهکار تمام بدهی خود را نقدی پرداخت کنند، از بخشودگی 100 درصدی جرایم برخوردار می‌شوند و پرداخت بدهی تا 36 ماه هم قابل تقسیط است. وی ابراز امیدواری کرد، با بهبود شرایط بخشودگی، استقبال بیشتری از سوی کارفرمایان بدهکار را شاهد باشیم.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمانشاه پیش‌بینی کرد، در بخشودگی این مرحله، حدود دو هزار کارفرما و یا کارگاه مراجعه داشته باشند.

فلاحی از بدهی 100 میلیارد تومانی کارفرمایان به تامین اجتماعی استان خبر داد و تاکید کرد: از این رقم 40 میلیارد تومان آن جریمه است که می‌تواند مشمول بخشودگی شود.