سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات دراستان کرمانشاه اندیشیده شده است - نمایش محتوای خبر

 

 

تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات دراستان کرمانشاه اندیشیده شده است

تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات دراستان کرمانشاه اندیشیده شده

رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه از اندیشیده شدن تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی باشکوه در استان خبر داد و گفت: کارها طبق روال و جدول زمانبندی در حال انجام است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، یوسف شاه حسینی روز سه شنبه در گردهمایی آموزشی و توجیهی اعضای هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان کرمانشاه که در سرسرای شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری موفق انتخابات گذشته نشان می دهد کرمانشاه همواره یکی از استان های موفق کشور در برگزاری چنین رویدادهایی بوده است.

وی هر چه باشکوهتر برگزار شدن انتخابات 29 اردیبهشت سال آینده را اولویت اول دانست و گفت: انتخابات مهمترین تبلور رفتار سیاسی، تجلیگاه خواست مردم و باعث انسجام ملی است.

شاه حسینی همچنین با فراخواندن نامزدهای انتخابات به رعایت اخلاق، خاطرنشان کرد: تخریب، تطمیع و تهدید از جمله اقدام های مغایر امنیت ملی است و خلاف قوانین است. داریوش رستم آبادی دبیر هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان کرمانشاه هم در این مراسم با تاکید بر صیانت از آرای مردم گفت: ما امانت دار آنان هستیم و تمام فعالیتهای هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی صرفا در چارچوب قانون است. وی با اشاره به فعالیت سرویس های جاسوسی کشورهای استکباری علیه انتخابات پیش رو گفت: مردم با حضور پرشکوه در انتخابات بار دیگر این توطئه‌های دشمنان را قاطعانه خنثی می کنند.

رستم آبادی یادآوری کرد: همه در جایگاه خود باید زمینه برگزاری انتخاباتی پرشور با حضور حداکثری مردم را فراهم کنند.

علی تجری عضو کمیته حقوقی و آموزشی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در صورت اعلام طرح سرشماری نفوس و مسکن قبل از انتخابات پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا تصریح کرد: در این صورت تعداد اعضای شوراهای اسلامی شهرها متناسب با این آمار براساس قانون انتخابات شوراهای اسلامی مشخص می شود. وی افزود: بر این اساس در صورت کاهش و یا افزایش جمعیت شهرها تعداد اعضای شوراهای متناسب با آمار جدید مشخص و اعلام خواهد شد.

دوازهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا 29 اردیبهشت سال 96 به طور همزمان در سطح کشور برگزار می شود. دوره قبلی انتخابات یعنی چهارمین دوره انتخابات شوراها نیز همزمان با دوره یازدهم ریاست جمهوری در 24 خرداد سال 92 برگزار شد.

در دوره قبل آرا مردم استان کرمانشاه از هزار و 827 شعبه شامل 847 شعبه در مناطق شهری و 980 شعبه در مناطق روستایی جمع آوری شد. براساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال جاری، استان کرمانشاه یک میلیون و 952 هزار و 434 نفر جمعیت دارد که در 30 شهر و 2 هزار و 620 روستا سکونت دارند.

بیش از پنج هزار نفر اکنون عضو شوراهای اسلامی شهر و روستای استان کرمانشاه هستند.