سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

تنها 10 درصد بافت فرسوده کرمانشاه نوسازی شده‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

تنها 10 درصد بافت فرسوده کرمانشاه نوسازی شده‌

تنها 10 درصد بافت فرسوده کرمانشاه نوسازی شده‌

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی بافت فرسوده کرمانشاه گفت: تنها 10 درصد بافت فرسوده کرمانشاه نوسازی شده ‌است.

مهندس پیمان رحیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، با اشاره به وجود 1260 هکتار بافت فرسوده در شهر کرمانشاه، اظهار کرد: از نظر مساحت بافت فرسوده جزو پنج کلانشهر اول کشور هستیم و تفاوت چندانی با شهرهایی مانند شیراز و ... نداریم.

وی با اشاره به اینکه تاکنون 10 درصد بافت فرسوده کرمانشاه نوسازی شده، ادامه داد: میانگین بهسازی و نوسازی بافت فرسوده در کشور هم در همین حد است.

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی بافت فرسوده کرمانشاه در خصوص اقداماتی که برای نوسازی بافت فرسوده کرمانشاه انجام شده، خاطرنشان کرد: ما از شهرهای بزرگ دیگر مانند تهران و تبریز الگوبرداری کردیم و از حدود 1.5 سال قبل مشاور گرفتیم و کل بافت فرسوده شهر مطالعه شد.

رحیمی عنوان کرد: پس از بررسی و مطالعه، کل مناطق گونه‌بندی و استعدادیابی شدند و در نهایت قرار شد برای افزایش مشارکت خود مردم پنج دفتر تسهیل‌گری در بافت‌های فرسوده شهر ایجاد شود.

به گفته این مسئول این پنج دفتر در جعفرآباد، بافت مرکزی شهر، خیابان سعدی و خیام، شریعتی و در حاشیه شهر ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بودجه این دفاتر در شورای شهر مصوب شده، بیان کرد: منتظر تصمیم شهرداری برای ایجاد این دفاتر هستیم.

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی بافت فرسوده کرمانشاه خاطرنشان کرد: این دفاتر می‌توانند در فعال کردن بهسازی و نوسازی بافت فرسوده با همکاری خود مردم موثر باشند، زیرا عمده مشکلاتی که در این بخش وجود دارد فرهنگی است.

رحیمی در خصوص پرداخت تسهیلات به مردم نیز بیان کرد: متقاضی برای تسهیلات زیاد، اما منابع محدود است و این امر باعث می‌شود گاهی مردم مدت‌ها منتظر بمانند و در نهایت پشیمان شوند.