رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

تنها 45 درصد اعتبارات عمرانی کرمانشاه پرداخت شده - نمایش محتوای خبر

 

 

تنها 45 درصد اعتبارات عمرانی کرمانشاه پرداخت شده

تنها 45 درصد اعتبارات عمرانی کرمانشاه پرداخت شده

رییس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه اظهار کرد: در 9 ماهه امسال از مجموع 618 میلیارد تومان اعتبارات عمرانی مصوب خود استان تنها 277 میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

جهانبتخش کهریزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه کرمانشاه، مصوب اعتبارات عمرانی استان را در سال جاری 618 میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: از این میزان تاکنون 82 درصد معادل 504 میلیارد تومان آن تخصیص شده است.

کهریزی بودجه پرداختی به استان را کمتر از میزان تخصیص دانست و تصریح کرد: متاسفانه به دلیل کمبود نقدینگی، با وجود تخصیص 504 میلیارد تومان از اعتبارت عمرانی استان، تاکنون 277 میلیارد تومان آن را دریافت کرده‌ایم.

وی در ادامه با اشاره به تامین درآمدهای عمرانی امسال استان از 9 بخش اظهار کرد: این 9 بخش شامل اعتبارات عمرانی استانی، دو درصد نفت و گاز، اعتبارات ملی استانی شده، ماده 10 قانون تنظیم بخشی از مقررات دولت، ماده 12 قانون تشکیل مدیریت بحران، ماده 180 قانون بودجه برنامه پنجم، اعتبارات مصوب تعهدات سفر مقام معظم رهبری، اعتبارات از محل فروش اموال استان و اعتبارات از محل ردیف کمک به توسعه زیربنایی روستایی است.

رییس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه اظهار کرد: این احتمال وجود دارد که تا پایان سال ردیف‌های اعتباری دیگری هم اضافه شود که در اینصورت میزان اعتبارات عمرانی استان افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه هر ساله تغییراتی در منابع تامین اعتبارات عمرانی استان وجود دارد، گفت: بطور مثال سال گذشته 9 میلیارد تومان از محل ماده 23 جرائم رانندگی به استان اختصاص یافت که این منبع درآمدی امسال به استان اختصاص پیدا نکرد.