جهش تولید | جمعه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

توانمندسازی زنان روستایی در تمام روستاهای کرمانشاه هدفگذاری شود - نمایش محتوای خبر

 

 

توانمندسازی زنان روستایی در تمام روستاهای کرمانشاه هدفگذاری شود

توانمندسازی زنان روستایی در تمام روستاهای کرمانشاه هدفگذاری شود

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه گفت: بحث توانمندسازی زنان روستایی در استان کرمانشاه باید با شدت بیشتری مورد توجه قرار گیرد و هدفگذاری شود.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا رحیمی امروز پنجشنبه در کارگروه اقتصادی که با دستور کار اهداف ترسیمی سازمان جهاد کشاورزی در برنامه ششم در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: بحث ترویج مصرف ماهی در میان خانواده‌های کرمانشاهی از اهمیت برخوردار است و دانشگاه علوم پزشکی بهتر است در این مورد ورود پیدا کند.

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه بیان کرد: باید یک برنامه کیفی در بحث گوشت ماهی تعریف شود و سازمان شیلات برنامه کیفیت و سالم سازی گوشت ماهی و به عبارتی ارگانیک سازی گوشت ماهی را در دستور کار قرار دهد.

رحیمی در ادامه تولید بچه ماهی را یکی از شاخصه‌های اصلی در بحث ارزش افزوده و اشتغالزایی دانست و گفت: ظرفیت تولید بچه ماهی در استان بالاست و باید از این امکان استفاده کرد.

وی خواستار فعالیت بیشتر تعاونی‌های زنان روستایی در استان شد و تصریح کرد: ظرفیت و پتانسیل زنان روستایی ما خوب است و باید توانمندسازی زنان روستا یک برنامه و الگو باشد.

رحیمی بیان کرد: توانمند سازی تنها ۱۷۵ زن روستایی کافی نیست و باید به تعداد روستاهای استان هدفگذاری کرد و در راستای توانمندسازی زنان روستایی گام برداشت تا روستاهای ما خالی نشوند و به سمت حاشیه نشینی نروند.

وی خواستار افزایش راندمان تولید در محصولات کشاورزی استان شد و گفت: آینده بخش مکانیزاسیون در کشاورزی را باید مورد توجه قرار داد و بحث کم خاک ورزی در اراضی نیز برجسته شود.

حتی در اروپا سال‌های سال است که که کشت محصول تا عمق ۶۰ سانتی خاک انجام نمی‌شود و در مزارع ما نیز باید مورد توجه قرار گیرد.