جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

توجه به استعدادیابی برای بازگشت شمشیربازی کرمانشاه به اوج - نمایش محتوای خبر

 

 

توجه به استعدادیابی برای بازگشت شمشیربازی کرمانشاه به اوج

بازگشت شمشیربازی کرمانشاه به اوج

دبیر هیات شمشیربازی استان کرمانشاه رفتن مربیان و قهرمانان این رشته ورزشی از استان را دلیل افت شمشیربازی کرمانشاه دانست و از اجرا برنامه استعدیابی در مدارس استان جهت رونق این رشته ورزشی خبر داد.

 

ایمان درخشی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، استان کرمانشاه را یکی از ارکان اصلی ورزش شمشیربازی کشور طی سالهای گذشته عنوان و خاطرنشان کرد: با نگاهی به گذشته مشخص می‌شود که نخستین شمشیربازان صاحب مدال و افتخارآفرین ایران و حتی کادر اصلی و ستاره‌های تیم ملی کرمانشاهی بوده‌اند.

 

دبیر هیات شمشیربازی استان کرمانشاه گفت: رفتن قهرمانان و مربیان بزرگی همچون زنگنه مربی تیم ملی و سیامک عسگری عضو کادرفنی تیم ملی از شمشیربازی کرمانشاه و همچنین افرادی همچون حق‌اندیش، شیخ الاسلام، ابراهیمی و جوانشیری به شهرها و کشورهای دیگر دلیل اصلی کم رنگ شدن چهره این رشته ورزشی در استان و کشور است.

 

درخشی تأکید کرد: برای اینکه مجددا بتوانیم برتری بلامنازع و جایگاه گذشته استان را در شمشیربازی کشور به دست بیاوریم نیاز به همراهی، همکاری و یاری همه دلسوزان و پیشکسوتان ارزنده کرمانشاهی داریم و مطمئنیم که این افراد دلسوز نیز در این راه ما را تنها نخواهند گذاشت.

 

وی تصریح کرد: یقینا با تکیه بر تجربیات مربیان ارزنده، حمایت اداره کل ورزش و جوانان، شورای شهر و شهرداری کرمانشاه خواهیم توانست کرمانشاه را به جایگاه واقعی خود در شمشیربازی برسانیم.

 

دبیر هیات شمشیربازی استان کرمانشاه در ادامه استعدادیابی را مهمترین گام برای تضمین موفقیت آینده این رشته ورزشی در استان عنوان کرد و افزود: در این زمینه با همکاری آموزش و پرورش به استعدادیابی در هر یک از سه رشته اپه، سابر و فلوره در مدارس سراسر استان پرداخته و فاز دوم استعدادیابی ورزشکاران مستعد از میان دانش آموزان بزودی اجرا خواهد شد.

 

وی همچنین از برگزاری همایش تجلیل از مربیان، پیشکسوتان و قهرمانان ورزش شمشیربازی کرمانشاه بهمناسبت دهه فجر خبر داد.

 

درخشی با بیان اینکه این همایش پس از برگزاری مسابقات کشتی جام جهان پهلوان تختی به میزبانی کرمانشاه برگزار می‌شود، اظهارکرد: در این همایش که شرکت در آن برای عموم مردم آزاد خواهد بود، باحضور مسئولین و ورزشکاران و خانواده شمشیربازی کرمانشاه، ازپنج ورزشکار و هفت پیشکسوت و مربی با اهدای لوح و هدایایی تجلیل خواهد شد.