جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

تودیع و معارفه روسای عقیدتی سیاسی انتظامی استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

تودیع و معارفه روسای عقیدتی سیاسی انتظامی استان کرمانشاه

روسای جدید و سابق عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی استان کرمانشاه در مراسمی، تودیع و معارفه شدند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، جانشین سازمان عقیدتی سیاسی ناجا که در این مراسم حضور داشت در گفت و گوبا خبرنگار ما برخی وظایف این سازمان را برشمرد و گفت: بیشتر برنامه های ما فرهنگی است.

نیروهای مسلح و به ویژه نیروهای انتظامی به واسطه حضور همیشگی در صحنه و خیابان ها، و ارتباط مستقیم با مردم و جامعه، همواره در معرض خطرات زیادی هستند که لازم است تا از این نیروها به نحو احسن صیانت بشود.

حجت الاسلام محمد هادی بهشتی‌پور گفت: به خاطر همین خطرات بود که امام راحل (ره) با فکر نورانی خود سازمان های عقیدتی سیاسی را در نیروهای مسلح تشکیل دادند، تا با ارائه برنامه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی، این نیروها نسبت به امور جامعه آگاه بوده و از خطرات مصون بمانند.

وی با تاکید بر اینکه نیروهای انتظامی در کارهای سیاسی دخالت نمی کنند افزود: آموزش و شناخت سیاسی برای نیروهای انتظامی در قبال گروه های مختلف سیاسی در داخل و خارج از کشور امری ضروری است.

جانشین سازمان عقیدتی سیاسی ناجا همچنین درخصوص برنامه های معرفتی و دینی این سازمان گفت: نیروی انتظامی به عنوان نیرویی مسلمان بر حفظ نهضت دینی و قرآنی کوشاست، و گواه آن هم وجود حدود 50 هزار نفر حافظ قرآن کریم از یک جزء تا کل است.

گفتنی است؛ در پایان مراسم از خدمات حجت الاسلام حشمت الله جلالی قدردانی، و حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی به عنوان مسئول رئیس جدید عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی استان کرمانشاه معرفی شد.