جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

تودیع و معارفه مدیران حج و زیارت استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

تودیع و معارفه مدیران حج و زیارت استان کرمانشاه

تودیع و معارفه مدیران حج و زیارت استان کرمانشاه

مدیرجدید حج و زیارت استان کرمانشاه امروز معرفی شد .

به گزارش خبر گزاری صدا وسیما مرکز کرمانشاه دراین مراسم که اوحدی رییس سازمان حج و زیارت هم حضورداشت با قدردانی از زحمات رضا نجفیان مدیرسابق حج و زیاراستان کرمانشاه ، حامد دارابی به عنوان مدیر جدید حج و زیارت استان کرمانشاه معرفی شد .

رضا نجفیان از سال 72 تاکنون این سمت را بر عهده داشته است .

حامد دارابی هم که اکنون سکان مدیریت حج و زیارت استان را بر عهده گرفته پیش از این از کارشناسان حوزه مدیریت بحران استانداری کرمانشاه بود.

رییس سازمان حج وزیارت نیز در این مراسم گفت : تلاش ها برای آغاز فعالیت مرز خسروی و امکان تردد زائر از این مرز برای اربعین سال آینده از هم اکنون آغاز شده است .

سعید اوحدی افزود : با تو جه به استقبال گسترده مردم مومن ایران برای شرکت در راهپیمایی اربعین در هر سال ، سه مرز فعال مهران ،چزابه و شلمچه جوابگوی جمعیت نیست و باید امکانات لازم برای فعالیت مرز خسروی را تا اربعین سال آینده فراهم کنیم .

رییس سازمان حج زیارت همچنین با گرامی داشت هفته بسیج گفت : بسیج در تاریخ انقلاب اسلامی یک جریان و ابزار نظامی نبود که تنها در مقطعی در سال های دفاع مقدس فعال باشد ،بیسج یک فرهنگ جامع چند وجهی است که در گفتمان انقلاب اسلامی با عنوان یک تفکر با ریشه اسلامی و توحیدی ثبت و مستحکم شده است .

اوحدی افزود : در طول تاریخ انقلاب اسلامی مشاهده شده که بر خی تفکر ها می کوشید تا بسیج را نماد بی نظمی و ناپختگی نشان دهد در حالی که بسیج به عنوان الگوی نظم و تحول در همه عرصه های جامعه در جریان است وهرجا مشکل پیدا شده بسیج و تفکر بسیجی داوطلبانه و با قدرت وارد میدان شده و مشکلات را حل کرده است .

وی ضمن گرامی داشت شهدای مدافع حرم ،به پیروزی های مردم و دولت های عراق و سوریه در مقابله با گروههای افراطی اشاره کرد و این پیروز ها را الهام گرفته از تفکر بسیجی دانست .

اوحدی از ویژگی های اربعین امسال را حضور زائران خارجی و غیر ایرانی عنوان کرد و گفت : بیش از 110 هزار زائر خارجی در این همایش بزرگ شرکت کردند .

وی افزود : امسال بیش از 2 میلیون زائر ازایران اسلامی در همایش بزرگ اربعین شرکت کردند .