رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

توزیع مرغ منجمد تا منطقی شدن قیمت ادامه دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

توزیع مرغ منجمد تا منطقی شدن قیمت ادامه دارد

توزیع مرغ منجمدتا منطقی شدن قیمت ادامه دارد

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان کرمانشاه گفت: از ابتدای مرداد تاکنون 108 تن مرغ منجمد به منظور تعدیل قیمت مرغ در بازار عرضه شده است.

اسماعیل پرویزی‌فر در گفتگو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه توزیع مرغ منجمد در استان از اوایل تیر و در پی افزایش قیمت مرغ در سطح فروشگاه‌های بزرگ آغاز شد، گفت: افزود: در تیرماه توزیع مرغ منجمد به میزان 37 تن در استان داشتیم.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان کرمانشاه با بیان اینکه میزان توزیع مرغ منجمد بسته به تقاضا متغیر بوده است، گفت: برخی از روزها تا 14 تن توزیع مرغ در استان انجام می‌شود، اما میانگین توزیع مرغ منجمد در استان روزانه بین چهار تا پنج تن است.

پرویزی‌فر در ادامه با بیان اینکه از نظر کارشناسی قیمت حدود 7500 تومان برای عرضه هر کیلوگرم مرغ منطقی است، گفت: در حال حاضر قیمت مرغ بین 7600 تا 7700 تومان متغیر است.

وی در ادامه با بیان اینکه بنا به گفته‌ مسئولین کشوری قیمت مرغ باید به زیر 7500 تومان برسد، گفت: تا آن زمان توزیع مرغ منجمد را در استان ادامه خواهیم داد.

پرویزی‌فر در ادامه با بیان اینکه کرمانشاهی‌ها تمایل زیادی به مصرف گوشت مرغ منجمد ندارند، گفت: در حال حاضر روزانه بین سه تا چهار تن مرغ منجمد در بازار عرضه می‌شود.

مدیر کل پشتیبانی امور دام استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه توزیع مرغ منجمد در استان به صورت روزانه و بنا بر تقاضای بازار انجام خواهد شد، گفت: در هر جای استان که متقاضی خرید مرغ منجمد داشته باشیم، نسبت به عرضه آن اقدام می‌شود.

پرویزی‌فر در ادامه قیمت عرضه هر کیلوگرم مرغ منجمد در شهر کرمانشاه را 5200 تومان و در دیگر شهرستان‌ها 5300 تومان اعلام کرد و افزود: مرغ منجمد کافی در استان موجود است.