رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۸

توسعه بیمه محصولات كشاورزی نیازمند فرهنگ سازی است - نمایش محتوای خبر

 

 

توسعه بیمه محصولات كشاورزی نیازمند فرهنگ سازی است

توسعه بیمه محصولات كشاورزی نیازمندفرهنگ سازی است

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: توسعه بیمه محصولات کشاورزی در این استان نیازمند ترویج و فرهنگ سازی در بین کشاورزان است.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، علی چاله‌چاله در ششمین جلسه کارگروه مدیریت بحران و مخاطرات کشاورزی استان، افزود: کشاورزی یکی از بخش‌های ریسک پذیر است که همواره با مخاطراتی مواجه بوده و این بخش را با خسارت‌هایی روبرو نموده که بیمه محصولات کشاورزی می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

چاله چاله با اشاره به اینکه توسعه بیمه محصولات کشاورزی یک ضرورت بوده و توسعه آن در دستور کار سازمان قرار دارد، افزود: به منظورترویج و توسعه فرهنگ بیمه از پرداخت هرگونه غرامت از محل اعتبارات مدیریت بحران به خسارت دیدگان فاقد بیمه خودداری می‌شود.

چاله چاله ادامه داد: مدیریت زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان نیز پیگیری لازم را جهت واریزحق بیمه کلزا از محل اعتبارات وزارت جهاد کشاورزی به حساب صندوق بیمه بانک کشاورزی در دستور کار دارد.

وی از مدیریت هماهنگی ترویج سازمان درخواست کرد، نسبت به اطلاع رسانی در خصوص تعرفه های جدید بیمه محصولات کشاورزی با هماهنگی صندوق بیمه اقدام کنند.

چاله چاله با اشاره به اهمیت تامین نیاز غذایی جامعه افزود: به منظور تامین غذای سالم و پیشگیری از شیوع بیماریهای مشترک انسان و دام، با مساعدت و همکاری فرمانداری ها و نیروی انتظامی از کشتار غیرمجاز دام در معابر واماکن غیر بهداشتی جلوگیری خواهد شد.