جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

توسعه تجارت کوله بری در دستور کار مدیریت ارشد استان - نمایش محتوای خبر

 

 

توسعه تجارت کوله بری در دستور کار مدیریت ارشد استان

:توسعه تجارت کوله بری در دستور کار مدیریت ارشداستان

استاندار کرمانشاه گفت: با استفاده از ظرفیت حداکثری تعداد کالاهای مشمول قانون تجارت کوله بری شاهد توسعه این تجارت و بهبود وضعیت معیشتی مرزنشینان خواهیم بود.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی استانداری روز شنبه به نقل از اسدالله رازانی در نشست کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز، هدف مدیریت ارشد استان از برگزاری چنین نشست هایی را تسهیل مبادلات مرزی دانست و افزود: در ابتدای امسال با مساعدت وزیرکشور شاهد توسعه فعالیت های کوله بری بودیم، با این مساعدت ها خوشبختانه فعالیت کوله بری از رونق خوبی برخوردار شد.

استاندار کرمانشاه افزود: از محل این فعالیت کوله بری حدود شش و نیم میلیارد تومان درآمد حاصل شد که این مبلغ به حساب 42 هزار خانوار مرزنشین استان به تناسب فعالیت های صورت گرفته در هر شهرستان واریز شد.

این مقام عالی استان افزود: براساس آمار ارایه شده در مجموع از محل حساب درآمدهای کوله بری به طور متوسط به حساب هر خانوار مرزنشین 150 هزار تومان واریز شده است.

وی ادامه داد: به دلیل برخی محدویت های مقطعی در روند فعالیت های کوله بری، میزان این مبادلات کاهش یافت ولی با تصمیمات اتحاذ شده تعداد کالاهای مشمول قانون تجارت کوله بری افزایش خواهند یافت و در آینده نزدیک شاهد گسترش فعالیت های کوله بری و سایر کالاها در این زمینه خواهیم بود.

رازانی عنوان کرد: با توسعه تجارت کوله بری شاهد رونق بیشتر اقتصادی در شهرستان های مرزی و همچنین بهبود وضعیت مرزنشینان خواهیم بود.