جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

توسعه مدارس "سبز" را در برنامه داریم - نمایش محتوای خبر

 

 

توسعه مدارس "سبز" را در برنامه داریم

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: توسعه مدارس "سبز" را در استان در برنامه داریم.

زهره بالاگبری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه تاکنون دو مدرسه سبز در استان راه‌اندازی شده، اظهار کرد: این دو مدرسه در شهر کرمانشاه فعالیت دارند و تلاش می‌کنند تا در طول سال علاوه بر برنامه‌های روتین و سرفصل‌های درسی، مسائل زیست‌محیطی را در برنامه‌های خود بگنجانند.

بالاگبری ادامه داد: مدارس سبز بر اساس تفاهم نامه منعقد شده با محیط زیست سرفصل‌ها و برنامه‌های محیط زیستی را در اولویت‌ خود دارند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه تصریح کرد: ارائه آموزش‌های زیست محیطی برای دانش‌آموزان و والدین آنها، برگزاری جشنواره‌های مربوط به موضوعاتی مثل طبیعت، گل و گیاه، محیط زیست، آب و... در کنار برنامه‌هایی مثل آموزش تفکیک زباله، صرفه جویی در مصرف کاغذ و... در مدارس سبز دنبال می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه توسعه مدارس سبز را در برنامه داریم، اظهار کرد: هرچند در مدارس دیگر مثل مدارسی که طرح تعالی مدرسه، مروجان سلامت، تدبیر و... را اجرایی می‌کنند کارهای زیست محیطی نیز انجام می‌شود، اما تنها دو مدرسه استان به طور رسمی با عنوان "مدرسه سبز" فعالیت دارند.

بالاگبری در ادامه با بیان اینکه دانش‌آموزان امروز بزرگسالان فردای کشور هستند، گفت: آموزش و نهادینه کردن فرهنگ صرفه جویی و درست مصرف کردن در همه امور از سنین کودکی سبب خواهد شد تا در آینده مشکلی برای نهادینه کردن فرهنگ صرفه‌جویی و درست مصرف کردن وجود نداشته باشد. به گفته بالاگبری در حال حاضر بیش از 170 هزار دانش‌آموز ابتدایی در مدارس استان کرمانشاه تحصیل می‌کنند.