جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

تولیدات کشاورزی ایران تا 10 سال آینده به 300 میلیون تن می‌رسد - نمایش محتوای خبر

 

 

تولیدات کشاورزی ایران تا 10 سال آینده به 300 میلیون تن می‌رسد

تولیدات کشاورزی ایران تا 10 سال آینده به 300 میلیون تن میرسد

مشاور سندیکای صنایع کنسروسازی ایران با بیان اینکه ایران جزو 10 کشور کشاورزی دنیا است، پیش‌بینی کرد: میزان تولید محصولات کشاورزی کشور طی 10 سال آینده به 300 میلیون تن برسد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، بهروز فروتن در نشست حلقه‌های مفقوده اقتصاد با محوریت صنایع غذایی که امروز (20 مرداد) در کرمانشاه برگزار شد، از مازاد تولید محصولات کشاورزی کشور طی 10 سال آینده خبر داد و گفت: تولید محصولات کشاورزی کشور طی 10 سال آینده به 300 میلیون تن خواهد رسید.

وی با بیان اینکه تولید محصولات کشاورزی در کشور در ابتدای انقلاب 25 میلیون تن بود و اکنون به 100 میلیون رسیده، یادآوری کرد: اگرچه افزایش چهار برابری تولید محصولات کشاورزی را داشتیم، اما رشد جمعیت دو برابر شده و این یعنی با مازاد تولید مواجه خواهیم شد.

مشاور سندیکای صنایع کنسروسازی ایران تعداد واحدهای صنایع غذایی کشور در ابتدای انقلاب را 600 واحد اعلام کرد که اکنون به یازده هزار واحد رسیده است. فروتن معتقد است، با این روند تولید محصولات کشاورزی، طی چند سال آینده این یازده هزار واحد هم کم خواهد بود.

وی تاکید کرد: برای اینکه مازاد تولید را مدیریت کنیم باید رویکرد صادراتی داشته باشیم و ابتدا به بازارهای مجاور مانند عراق نگاه کنیم و پس از آن به بازارهای بعدی مانند روسیه و ... نگاه داشته باشیم.

وی گفت: خصوصا استان کرمانشاه که پتانسیل‌های زیادی در صنایع غذایی، داروی گیاهی و ... دارد و با کشور عراق هم مرز است باید بیشتر در این خصوص سرمایه‌گذاری داشته باشد. در ادامه مسعود بختیاری نائب رئیس سندیکای کنسروسازی ایران به مشکلات صنایع غذایی و کنسروسازی پرداخت و تاکید کرد: صنعت کنسروسازی از تکنولوژی فرسوده رنج می‌برد.

وی بالا بودن هزینه تمام شده را نیز از دیگر مشکلات صنایع غذایی و کنسروسازی دانست و تصریح کرد: یکی از دلایل این افزایش هزینه تمام شده، فشارهای بخش دواتی است.

بختیاری تصریح کرد: باید ستادی برای رفع تحریم‌های بخش دولتی علیه صنعت تشکیل شود. وی عنوان کرد: صنایع غذایی ما باید وقت و انرژی خود را صرف مراجعات بی فایده دستگاه‌های دولتی کنند، در حالیکه این وقت را باید برای تولید و ارتقا کیفیت اختصاص دهند.

احمد آزادمرد رئیس سندیکای کنسروسازی ایران نیز از مزیت‌های کرمانشاه یاد کرد و افزود: کرمانشاه در بسیاری از مواد اولیه صنایع غذایی در رده‌های اول و دوم کشور است. وی گفت: کشاورزی و فرآوری محصولات کشاورزی مزیت اول استان کرمانشاه است و باید به این بخش خصوصا در بعد صادرات بیشتر توجه شود.

آزادمرد یادآوری کرد: نباید اجازه دهیم سایر صنایع، گوی سبقت را از صنایع غذایی بگیرند.