رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

تولیدرنگ‌دانه‌های خوراکی سالم در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

تولیدرنگ‌دانه‌های خوراکی سالم در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

رنگ‌دانه‌های خوراکی سالم در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تولیدشد

رنگ دانه‌های خوراکی سالم در مرکز تحقیقات روغن ها و چربی های معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تولید شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه،دکتر ورمیرا عضو هیات علمی مرکز تحقیقات روغن ها وچربی های معاونت غذا و دارو  کرمانشاه باهمراهی دکتر علیرضا حبیبی عضو هیات علمی دانشگاه رازی وتیم تحقیقاتی خودتوانستند رنگدانه‌های کاروتنوئیدی رابا استفاده ازمیکرو ارگانیسم‌ها تولید کنند.

دکتر کامبیز ورمیرا در مورد ایده این پروژه گفت: در آزمایشگاه معاونت غذا و دارو کرمانشاه روزانه مقدار زیادی از مواد خوراکی و آشامیدنی را آزمایش می کنیم که متاسفانه در اکثر آنها از رنگ های غیر بهداشتی استفاده شده است. بنابراین تصمیم گرفتیم رنگی را تولید کنیم  که علاوه بر کیفیت ظاهری مناسب، خصوصیات غذایی بی خطر و سالمی نیز داشته باشد.

وی افزود: به همین خاطر رنگدانه های کاروتنوئیدی را با استفاده از میکرو ارگانیسم ها که به عنوان آنتی اکسیدان های طبیعی هم شناخته می شوند تولید کردیم که این ماده برای سلامت انسان بسیار مفید است و خاصیت ضد سرطانی نیز دارد.

وی در مورد مراحل کار این پروژه افزود: فعلا این ماده به تولید آزمایشگاهی رسیده و اقدامات لازم برای ثبت آن انجام شده و بزودی برای تولید صنعتی آن اقدام خواهیم کرد.

این عضو هیات علمی مرکز تحقیقات روغن ها و چربی های معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: هدف این معاونت تولید صنعتی این رنگدانه ها با هزینه بسیار پایین است تا تولیدکنندگان مواد خوراکی بتوانند از یک رنگ مجاز و با کیفیت و قیمت مناسب برای محصولاتشان بهره ببرند.