جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

تولید بنزین یورو 4 در پالایشگاه ‌کرمانشاه 4 سال ‌آینده - نمایش محتوای خبر

 

 

تولید بنزین یورو 4 در پالایشگاه ‌کرمانشاه 4 سال ‌آینده

تولید بنزین یورو 4

مدیرعامل شرکت‌ پالایش نفت‌ کرمانشاه از کیفی‌سازی تمامی فرآورده‌های‌ نفتی بویژه بنزین و نفت‌گاز (گازوییل) ظرف چهار سال آینده خبر داد.

صیدمحمد جمشیدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه‌ کرمانشاه، با بیان اینکه سابق بر این برنامه کیفی‌سازی فرآورده‌های نفتی پالایشگاه‌های کشور تا پایان سال 1395 در دستور کار بود، اظهار کرد: اخیرا برای اجرای این ‌برنامه با اعلام مسئولین کشوری تا پایان سال 1398 فرصت داده شده است.

جمشیدی با بیان اینکه در حال ‌حاضر بنزین و سایر فرآورده‌های نفتی در پالایشگاه‌ کرمانشاه با استاندارد یورور 2 تولید می‌شود، اظهار کرد: قطعا رسیدن به استاندارد یورو چهار تاثیر بسیاری بر افزایش کیفیت محصولات تولیدی پالایشگاه خواهد داشت.

وی افزود: تولید بنزین یورو 4 در پالایشگاه ‌کرمانشاه نیز به 4 سال ‌آینده موکول شده است.

وی با بیان اینکه کیفی سازی بنزین(به دلیل بحث وجود بنزن) و نیز نفت‌گاز (به دلیل بحث وجود گوگرد) بیشتر مدنظر است، تصریح کرد: در حال‌ حاضر بنزین با استاندارد پایینی تولید می‌شود و قطعا بهبود و ارتقاء استاندارد آن بر کاهش اثرات بنزین در ایجاد آلودگی هوا بی‌تاثیر نیست.

مدیرعامل شرکت‌پالایش نفت‌کرمانشاه اظهار کرد: در صورت تولید بنزین با استاندارد یورو چهار با واگذاری آن به شرکت پخش فرآورده‌های نفتی احتمالا این بنزین برای کلانشهرهای با آلودگی بالای هوا استفاده خواهد شد.

جمشیدی با بیان اینکه استاندار حال‌حاضر تولید فرآورده‌های نفتی در کشورهای اروپایی یورو 4 و یورو 5 است، اظهار کرد: در حال‌حاضر در اکثر 9 پالایشگاه موجود کشور فرآورده‌های نفتی با استاندارد یورور 2 تولید می‌شود.

وی تولید فرآورده‌های نفتی با استاندار یورو4 را نیازمند تامین تجهیزات‌خاصی دانست و اظهار کرد: ظرف چهار سال‌آینده باید این تجهیزات خریداری و نصب شده و فرآورده‌های نفتی با استاندارد یورو 4 تولید شوند.