جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

تولید سری دوم سریال «ن خ» در روستای پریان از توابع شهرستان صحنه

تولید سری دوم سریال «ن خ» در روستای پریان از توابع شهرستان صحنه


مهندس افشین امیری در ابتدای این مراسم ضمن خوش آمد گویی به میهمانان گفت: بسیار خرسندیم که فصل دوم سریال تلویزیونی موفق و پربیننده «نون خ »در استان کرمانشاه و در منطقه زیبای کندوله و پریان ضبط می شود.

کرمانشاه استانی عمدتا کرد نشین با فرهنگی بسیار غنی و تنوع اقوام ،زبان،گویش و ادیان که مردمان دلیر و مرزدارش در طول سالیان با وحدت در کنار یکدیگر زیسته اند و با صلابت از مرزهای پر افتخار این سرزمین الهی دفاع کرده اند و خاطره رشادتهای آنها در طول هشت سال دفاع مقدس هرگز فراموش نخواهد شد و البته بر خود لازم میدانم از تمامی عزیزانی که امکان این اتفاق مهم را فراهم آورده اند تقدیر و تشکر نمایم به ویژه جناب آقای مهندس بازوند استاندار پرتلاش استان کرمانشاه که در کنار تمامی مساعی ، به امورات فرهنگی نیز بسیار علاقمند  و در انجام آن ساعی و کوشا هستند.همچنین جناب آقای دکتر زین العابدین مدیر محترم شبکه یک سیما که از نخبگان و فرهیختگان رسانه ملی هستند و در این خصوص عنایت بسیار داشته اند و نیز دوست و برادر عزیزم جناب آقای فرجی تهیه کننده محترم سریال.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز کرمانشاه در پایان برای همه عوامل ساخت سریال بخصوص آقایان فرجی تهیه کننده و سعید آقاخانی کارگردان سریال آرزوی موفقیت کرد و اعلام کرد که صدا و سیمای مرکز کرمانشاه برای همکاری با عوامل سریال کاملا آماده است.

 بازوند استاندار کرمانشاه که برای انجام قسمت اعظمی از این پروژه در کرمانشاه تلاشهای فراوانی کرده است در ادامه این مراسم گفت:از عوامل ساخت این سریال جذاب، همه مدیران و همینطور از مردم خوب و مهمان نواز این منطقه تشکر میکنم.

«ن خ» فرصت مناسبی برای معرفی کرمانشاه چهره زیبای ایران اسلامی است و امیدواریم بعد از پخش این سریال شاهد تغییرات خوب و تاثیرگذاری  در بخش فرهنگی استان کرمانشاه باشیم.

استاندار کرمانشاه در ادامه از زحمات فرماندار صحنه، بخشدار دینور و شورای اسلامی روستای پریان به خاطر زحماتی که به صورت شبانه روزی انجام میدهند تشکر کرد.

آقای زین العابدین مدیر محترم شبکه یک سیما نیز در این مراسم با مردم صحبت کردند واز میهمان نوازی مردم ابراز خرسندی کردند.

دکتر زین العابدین در ادامه گفت: با توجه به اهمیت و جایگاه فرهنگ کردی در کشور و همینطور استقبال کراگردان و تهیه کننده سریال ( نون خ ) از این فرهنگ،از آقای آقا خانی میخواهیم که با توجه به استقبال خوبی که از سری اول سریال انجام گرفت در تدارک قسمت های بعدی باشند .

سریال (نون خ) قرار است رمضان سال 1399 در 25 قسمت از شبکه یک سیما پخش شود.