سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

تولید ۵ اثر شفاهی از یادگاران دوران دفاع مقدس در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

تولید ۵ اثر شفاهی از یادگاران دوران دفاع مقدس در کرمانشاه

تولید ۵ اثر شفاهی از یادگاران دوران دفاع مقدس درکرمانشاه

پنج اثر شفاهی از یادگاران دوراد دفاع مقدس در کرمانشاه توسط دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری کرمانشاه تولید شده است.

عباس سروری در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری کرمانشاه بسترهای مناسب جهت تهیه و تولید آثار ماندگاری را در حوزه تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس آماده سازی کرده است.

وی افزود: تاکنون ۵ اثر تاریخ شفاهی از افراد مؤثر همچون تقی روندی، مراد حقی و سیدرضا موسوی از آزادگان سرافراز، همچنین حشمت الله ویسی و حسین سلطانی از رزمندگان و فرماندهان آن دوران تهیه شده است. رئیس حوزه هنری استان کرمانشاه تصریح کرد: «مُهری از نان ساجی» شرح زندگی و رشادت های شهید ابراهیم رستمی و به قلم ساسان نورمحمدی اولین کتابی است که به شرح رشادت های سنگرسازان بی سنگر می پردازد که به همت حوزه هنری استان چاپ و روانه بازار کتاب شد.

سروری تصریح کرد: «پناهگاه بی پناه» عنوان یک اثر دیگر در این حوزه است که به شرح بمباران وحشیانه ی پناهگاه پارک شیرین می پردازد و در آینده ای نزدیک چاپ و منتشر خواهد شد. وی ضبط و جمع آوری خاطرات پیشکسوتان عرصه ی جهاد و شهادت را از مهمترین وظایف این دفتر دانست و خاطر نشان کرد: رزمندگانی که جان خود را در طبق اخلاص نهاده و برای دفاع از زمین و میهن، جوانمردانه ایستادگی کردند گنجینه های ایثار هستند که باید تا فرصت هست خاطرات این عزیزان برای نسل های آینده ثبت و ضبط شود. این مقام مسئول در پایان اظهار امیدواری کرد سال آینده، سال ارائه این محصولات فرهنگی به نسل جوان کشور باشد.