سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

تکمیل کتابخانه مرکزی کرمانشاه نیازمنداعتبار - نمایش محتوای خبر

 

 

تکمیل کتابخانه مرکزی کرمانشاه نیازمنداعتبار

تکمیل کتابخانه مرکزی کرمانشاه بیش از 240 میلیاردریال اعتبار نیاز دارد

وقتی که در سال 86  پروژه ساخت کتابخانه مرکزی کرمانشاه کلنگ زنی شد، قرار بود ظرف مدت چهار سال این پروژه به یک کتابخانه مدرن تبدیل شود، اما گویی این کلنگ زنی آغازی بود برای شروع یک پروژه نیمه تمام و در دست ساخت چندین ساله!

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، چند سالی از متوقف شدن کار ادامه ساخت این کتابخانه می گذرد و با وجود ادعاهای قبلی مدیران کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه مبنی بر تامین کامل اعتبارات مورد نیاز این پروژه از محل تعهدات استانی، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران مطالب جدیدی را مطرح کرد و از عدم تحقق تعهدات استانی این پروژه خبر داد.

به گفته مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه تا زمانی که تعهدات استانی این پروژه به اتمام نرسد، برای ادامه ساخت این پروژه از محل تعهدات ملی تامین اعتباری تخصیص داده نخواهد شد.

 علیرضا شایق در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت ساخت کتابخانه مرکزی کرمانشاه، گفت: مقرر شده بود تا  40 درصد هزینه های ساخت این کتابخانه از محل تعهدات استانی و مابقی از محل تعهدات ملی پرداخت شود که تاکنون سهم استانی آن محقق نشده است.

شایق مجموع دیون کتابخانه مرکزی کرمانشاه را هشت میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: همچنین 14 میلیارد ریال اعتبار برای اتمام تعهدات استانی نیاز است.

به گفته مدیر کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه در مجموع 22 میلیارد ریال اعتبار برای اتمام تعهدات استانی ساخت کتابخانه مرکزی کرمانشاه نیاز است.

وی افزود: بر اساس برآوردهای صورت گرفته برای تکمیل کتابخانه مرکزی کرمانشاه 220 میلیارد ریال اعتبار نیز از محل تعهدات ملی باید تامین شود.

به گزارش ایسنا، کتابخانه مرکزی کرمانشاه 15 هزار متر زیر بنا دارد و در هفت طبقه ساخته خواهد شد  که کار ساخت آن در حال حاضر با اجرای اسکلت بتونی در طبقه پنجم متوقف شده است.

این کتابخانه در صورت راه اندازی سرویس دهی متفاوتی به اعضای خود خواهد داشت و دارای بخش های مختلف تحقیق و پژوهش است و بخش های آموزشی، فرهنگی و نگهداری نسخ و کتب تاریخی از جمله بخش های آن خواهد بود.

در جریان سفر سوم استانی هیات دولت به استان کرمانشاه در سال 90 مصوب شد تا 60 درصد اعتبار مورد نیاز ساخت کتابخانه مرکزی کرمانشاه از محل اعتبارات ملی تامین شود.