جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

تیم داری شهرداری در لیگ های ورزشی، سرمایه گذاری فرهنگی است - نمایش محتوای خبر

 

 

تیم داری شهرداری در لیگ های ورزشی، سرمایه گذاری فرهنگی است

یک عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه گفت: تیم داری شهرداری در لیگ های برتر ورزشی، نه تنها هزینه نیست، بلکه یک نوع سرمایه گذاری بلندمدت در حوزه فرهنگی قلمداد می شود.

حسن مرادقلی در گفت و گو با خبرنگار سرویس فرهنگی هنری ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهارکرد: هزینه کردن برای امور فرهنگی و ورزشی در حوزه شهری و توسط شهرداری نه تنها هزینه نیست، بلکه یک نوع سرمایه گذاری بلند مدت است.

وی ادامه داد: در حال حاضر اغلب شهرهای ایران با حمایت شهرداری تیم هایی در لیگ های برتر رشته های مختلف ورزشی همچون فوتبال، والیبال، بسکتبال، فوتسال، کشتی، وزنه برداری، هندبال و ... دارند، اما متاسفانه شهرداری کرمانشاه تاکنون چندان در این عرصه ورود پیدا نکرده و در واقع این یک نقص است.

این عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه گفت: شاید در نگاه اول تیم داری در لیگ های برتر تحمیل کننده هزینه گزافی به شهرداری باشد، اما اگر نگاهی بلندمدت داشته باشیم می دانیم که از منظر فرهنگی انجام چنین هزینه هایی نوعی سرمایه گذاری است. مرادقلی خاطرنشان کرد: تصور کنید که شهرداری کرمانشاه یک تیم در حد لیگ برتر فوتبال، والیبال، بسکتبال، کشتی و یا ... داشته باشد و هر هفته این تیم بازی داشته باشد.

چه جمعیتی از مردم این شهر مشتاقانه گردهم می آیند و به دیدار مسابقات می شتابند. در همین اجتماعات ورزشی است که انرژی جوانان تخلیه می شود و روحیه شادابی و نشاط را به آنها و خانواده هایشان تزریق می کند.

وی افزود: اگر سالیانه میلیاردها تومان هم خرج تزریق روحیه شادابی و نشاط به جوانان و خانواده های شهر شود بازهم کم است و کاری بسیار اثربخش در توسعه فرهنگ شهر خواهد بود.

این عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه گفت: متاسفانه درحال حاضر بودجه های بسیار اندکی به حوزه فرهنگ و ورزش شهر اختصاص می یابد. مرادقلی با اشاره به راکد بودن بخشی از فرهنگسراهای ایجاد شده توسط شهرداری کرمانشاه گفت: در حال حاضر شهر کرمانشاه شش فرهنگسرا دارد که تنها سه مورد آنها فعال است و مابقی به نوعی بلااستفاده مانده و به حال خود رها شده اند.

وی افزود: انتظار می رود شهرداری کرمانشاه با همکاری کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرمانشاه این فرهنگسراها را فعال کنند. این عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه گفت: از بخش خصوصی فعال و کارآمد نیز می توان در راه اندازی و فعال کردن این فرهنگسراها کمک گرفت.

وی تاکید کرد: در هر صورت هزینه کردن برای امور فرهنگی و ورزشی هرگز هزینه صرف نبوده و یک نوع سرمایه گذاری بلند مدت قلمداد می شود.