جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

ثبت روزانه بیش از ۲۵۰۰ درخواست گذرنامه در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

ثبت روزانه بیش از ۲۵۰۰ درخواست گذرنامه در کرمانشاه

ثبت روزانه بیش از ۲۵۰۰ درخواست گذرنامه در کرمانشاه

رئیس اداره مهاجرت و گذرنامه انتظامی استان کرمانشاه از ثبت روزانه بیش از دو هزار و ۵۰۰ درخواست گذرنامه و ارسال به آدرس متقاضیان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "ارسلان کرمی زاده" گفت: طی سال های اخیر اشتیاق مردم به ویژه قشر جوان برای سفر به عتبات عالیات در ایام اربعین از مرزهای کرمانشاه و ایلام افزایش چشمگیری داشته است.

وی افزود: بررسی های آماری نشان می دهد از سال ۹۱ به بعد دریافت گذرنامه چندین برابر شده به طوری که در سال جاری و روزهای منتهی به ایام محرم و اربعین حسینی(ع)، روزانه بیش از دو هزار و ۵۰۰ درخواست گذرنامه در سطح استان ثبت و گذرنامه به آدرس متقاضیان ارسال شده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: در همین راستا اداره مهاجرت و گذرنامه با اتخاذ تدابیر لازم و افزایش ساعت کاری متصدیان دریافت مدارک گذرنامه در دفاتر پلیس + ۱۰ تا ساعت ۱۷ عصر، رفاه حال متقاضیان را فراهم آورده است. سرهنگ کرمی زاده اظهار داشت: پس از ثبت اطلاعات متقاضی گذرنامه تا ۷۲ ساعت کاری، گذرنامه چاپ و به آدرس متقاضی ارسال می شود.

وی ادامه داد: متقاضیان گذرنامه می بایست هنگام مراجعه به دفاتر پلیس + ۱۰ تمامی مدارک شناسایی خود را شامل: اصل شناسنامه، اصل کارت ملی، کارت پایان خدمت، مدارک ازدواجی و یک قطعه عکس ۶*۴ رنگی به همراه داشته باشند. این مقام انتظامی یادآور شد: متقاضی پس از دریافت گذرنامه جهت مسافرت به کشور عراق نیاز به اخذ روادید از کنسولگری کشور عراق دارد.

سرهنگ کرمی زاده با بیان اینکه اخذ روادید کشور عراق از طریق مراجعه به دفاتر زیارتی سازمان حج و زیارت و نیز مراجعه به دفتر صدور روادید انفرادی و گروهی در محل سفارت عراق در میدان فردوسی کرمانشاه امکان پذیر است، متذکر شد: جز دو روش یاد شده، مراجعه به افراد سودجو، متقاضیان را با خطرات و تهدیدات بسیاری مواجه خواهد کرد.

وی یادآور شد: در راستای افزایش ضریب امنیتی دریافت گذرنامه، روادید و مسافرت به کشور عراق، توصیه می شود متقاضیان به افراد واسطه مراجعه نکنند. رئیس اداره مهاجرت و گذرنامه انتظامی استان با اشاره به اینکه سفر به کشور عراق از مرزهای مهران، شلمچه و چزابه امکان پذیر است، خاطرنشان ساخت: هنگام مسافرت به کشور عراق در ثبت مهر ورود و خروج از مرز در گذرنامه دقت شود.

سرهنگ کرمی زاده در پایان تأکید کرد: زائران حین مسافرت و تردد از مرز و در محل کشور عراق، از گذرنامه و مدارک هویتی خود مراقبت کنند و در صورت فقدان گذرنامه در عراق به کنسولگری ایران در آن کشور مراجعه نمایند. دستگیری سارق با ۲۲ مورد سرقت در اسلام آباد غرب فرمانده انتظامی شهرستان اسلام آبادغرب از کشف ۲۲ مورد سرقت توسط پلیس این شهرستان و دستگیری یک متهم در این زمینه خبر داد.

سرهنگ "بهروز سرتیپ نیا" در تشریح این خبر بیان داشت: در پی وقوع چندین مورد سرقت محتویات داخل خودرو و منزل در شهرستان اسلام آبادغرب، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت. وی افزود: پلیس شهرستان با انجام کارهای اطلاعاتی و پلیسی، موفق به شناسایی و دستگیری یک نفر متهم در این زمینه شد. این مقام انتظامی گفت: متهم در بازجویی های فنی پلیس به ۱۵ مورد سرقت محتویات داخل خودرو و هفت مورد منزل اقرار کرد.

سرهنگ سرتیپ نیا با اشاره به بازسازی صحنه جرم، از شناسایی تمامی مالباختگان در این زمینه خبر داد.

وی تصریح کرد: متهم این پرونده در اجرای دستور مقام قضائی با صدور قرار وثیقه مناسب روانه زندان مرکزی اسلام آبادغرب شد. کشف ۱۰ مورد سرقت به روش قاپ زنی در کرمانشاه رئیس پلیس آگاهی استان از کشف ۱۰ مورد سرقت و دستگیری یک سارق در این زمینه خبر داد.

سرهنگ "محمدرضا امیری" بیان داشت: در پی وصول یک مورذ پرونده سرقت قاپ زنی گوشی از یکی از کلانتری های سطح شهر کرمانشاه به پلیس آگاهی، پرونده جهت ادامه تحقیقات به اداره مبارزه با سرقت این پلیس ارجاع شد. وی افزود: در بررسی های به عمل آمده در خصوص نحوه سرقت گوشی ها، مشخص شد که سارقان دو موتور سوار هستند و پلاک موتورسیکلت آنها نیز مخدوش شده است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: پس انجام تحقیقات مستمر و شبانه روزی و تحت نظر قرار دادن محل های تردد احتمالی متهمان، یکی از آنان را در یکی از محله های شهر کرمانشاه شناسایی که با هماهنگی قضائی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به این پلیس منتقل شد.

سرهنگ امیری خاطر نشان کرد: متهم در بازجویی اولیه منکر انجام هرگونه سرقتی شد اما با انجام تحقیقات فنی و پلیسی و جمع آوری اسناد و مدارک، متهم چاره ای جز اعتراف نداشت و به ۱۰ مورد سرقت به شیوه قاپ زنی در محله های مختلف شهر با همدستی یک نفر دیگر اعتراف کرد.

وی گفت: در ادامه تحقیقات با همکاری متهم، شخص مالخر نیز دستگیر و تلاش در جهت دستگیری همدست وی نیز ادامه دارد.