رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

ثبت نام بیش از 92 درصد دانش‌آموزان استان کرمانشاه در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید در مدارس - نمایش محتوای خبر

 

 

ثبت نام بیش از 92 درصد دانش‌آموزان استان کرمانشاه در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید در مدارس

ثبت نام بیش از 92 درصد دانش‌آموزان استان کرمانشاه در آستانه آغاز سال تحصیلی جدیددر مدارس

مسئول ستاد ثبت نام مدارس استان کرمانشاه از ثبت نام بیش از 92 درصد دانش‌آموزان استان کرمانشاه در مدارس در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد.

جواد یاری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه تاکنون کار ثبت‌نام قریب 283 هزار نفر از دانش‌آموزان استان کرمانشاه در مدارس انجام شده است، گفت: البته این آمار جدا از آمار دانش‌آموزان جهشی درس خوانده، بزرگسالان، تطبیقی‌ها، تعدادی از مدارس شاهد و... است.

یاری تعداد کل دانش‌آموزان استان در سال تحصیلی گذشته را 317 هزار و 216 نفر عنوان کرد و گفت: پیش‌بینی‌ می‌شود در سال تحصیلی آینده 316 هزار و 150 دانش‌آموز در مدارس این استان ثبت نام شوند.

مسئول ستاد ثبت نام اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه افزود: در سال تحصیلی جدید شاهد کاهش اندکی در تعداد دانش‌آموزان استان خواهیم بود.

یاری سپس با اشاره به شروع ثبت نام کلاس‌اولی‌ها از اول خرداد ماه گفت: پیش‌بینی می‌شود درسال تحصیلی پیش‌رو 30 هزار و 220 دانش آموز کلاس اولی در استان داشته باشیم که نسبت به سال گذشته رشد 1.1 درصدی دارد.

یاری تعداد دانش‌آموزان پایه اول استان در سال تحصیلی گذشته را 29 هزار و 902 دانش‌آموز اعلام کرد. مسئول ستاد ثبت نام اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه افزود: تنها کلاس اولی‌هایی که در طرح سنجش سلامت شرکت کرده‌اند در مدارس ثبت نام نهایی می‌شوند.

یاری در ادامه با بیان اینکه هنوز امکان ثبت‌نام برای دانش‌آموزانی که به هر دلیل در مدارس ثبت‌نام نشده‌اند، وجود دارد، گفت: این دانش‌آموزان در مدارسی که ظرفیت خالی داشته باشند ثبت‌نام خواهند شد

 وی در ادامه از اولیاء دانش‌آموزان خواست تا برای ثبت نام فرزندانشان در یک مدرسه خاص اصرار نکنند و انتظار نداشته باشند فرزندانشان در هر مدرسه‌ای که می‌خواهند ثبت نام شوند. یاری افزود: در حال حاضر تنها در برخی از مدارس استان ظرفیت خالی داریم که به دانش‌آموزان جامانده از ثبت‌نام اختصاص داده خواهد شد.

مسئول ستاد ثبت نام مدارس استان کرمانشاه با بیان اینکه ظرفیت ثبت‌نام تعداد زیادی از مدارس پر شده است، از خانواده‌هایی که هنوز برای ثبت نام فرزندشان در مدرسه اقدام نکرده‌اند خواست تا هرچه سریعتر این کار را انجام دهند.