رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

ثبت ۳.۹ مورد طلاق به ازای هر ۱۰۰ ازدواج در استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

ثبت ۳.۹ مورد طلاق به ازای هر ۱۰۰ ازدواج در استان کرمانشاه

ثبت ۳.۹ مورد طلاق به ازای هر ۱۰۰ ازدواج در استان

مدیر کل ثبت احوال استان کرمانشاه از ثبت ۳.۹ مورد طلاق به ازای هر ۱۰۰ ازدواج در استان از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا قبادی امروز چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در آستانه روز ثبت احول که در محل این اداره کل برگزار شد گفت: ثبت احوال یکی از قدیمی ترین دستگاه های اجرایی بوده که فعالیت آن در سال ۱۲۹۷ در تهران کلید خورد و در سال ۱۳۰۴ به مراکز استان کشیده شده و به مرور به شهرستانهاهم رسید.

وی افزود: اولین سند سجلدی که در کشور تنظیم شد به نام «فاطمه ایرانی» است و در استان کرمانشاه هم برای «محمد تقی رهبر» اولین سند سجلدی به ثبت رسیده است. وی با تاکید بر اینکه ثبت ولادت و وفات باید در مهلت قانونی انجام شود گفت: مهلت قانونی برای ثبت ولادت ۱۵ و فوت ۱۰ روز است که توصیه می شود خانواده ها این مدت را به تعویق نیاندازند، چرا که با یکسری مشکلات مواجه خواهند شد.

قبادی خاطر نشان کرد: در این راستا ۹۹.۷ درصد از وقایع ولادت استان ظرف مدت قانونی و همچنین ۹۹.۲ درصد از فوت ها در کمتر از ۱۰ روز به ثبت می رسد.

وی یادآور شد: جهت خدمت رسانی بهتر به مردم در ۲ بیمارستان که بیشترین تولد را دارد ۲ مامور برای انجام کارهای ثبت ولادت داریم و در باغ فردوس هم ۲ مامور برای ثبت فوت حضور دارند.

۳۴۷ هزار کارت ملی هوشمند در استان کرمانشاه صادر شده است مدیر کل ثبت احوال به روند تعویض کارت ملی اشاره کرد و بیان داشت: تا کنون ۳۴۷هزار کارت ملی هوشمند در استان کرمانشاه صادر شده که از این تعداد ۳۱۷ هزار تحویل و ۳۰ هزار کارت در ادارات رسوب شده است.

وی گفت: روند صدور کارت ملی هوشمند در حال حاضر شتاب قابل ملاحظه ای دارد و از کلیه افرادی که تا کنون برای تعویض کارت ملی اقدام نکرده اند در خواست می شود هر چه سریعتر اقدام کنند. این مسئول در ادامه افزود: در حال حاضر ۵۰ دفتر پیشخوان و ۱۶ ایستگاه کاری در سطح استان آماده ثبت تقاضای مردم برای دریافت کارت هوشمند هستند. ثبت ۲۵ هزار ولادت در استان کرمانشاه وی ابراز داشت: طی ۹ ماهه نخست امسال ۲۵ هزار و ۸۲۴ ولادت در استان ثبت شده که ۱۳ هزار و ۴۸۶ پسر و ۱۲ هزار و ۳۳۸ دختر بوده است.

وی همچنین به آمار فوت شده ها در استان اشاره کرد و افزود: طی این ۹ ماه ۸ هزار و ۲۰۳ نفر فوت شده اند که از این تعداد ۴ هزار و ۷۹۸ نفر مرد و ۳ هزار و ۴۰۵ نفر زن به ثبت رسیده است. به گفته قبادی در ۹ ماهه اول امسال ۱۵ هزار و ۱۸۷ ازدواج و ۳ هزار و ۸۹۳ طلاق ثبت شده است. وی افزود: براساس آماراز ابتدای امسال تا کنون به ازی هر ۱۰۰ ازدواج در استان ۳.۹ مورد طلاق به ثبت رسیده است.

مدیر کل ثبت احوال استان در پایان یادآور شد: طی امسال امیر علی، امیر عباس، محمد طاها و امیر حسین محبوب ترین اسامی برای نوزادان پسر و باران، فاطمه، رها، یسنا و زهرا بیشترین انتخاب برای دختران بوده است.