جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

ثبت 24 میلیون نفر شب اقامت گردشگران در کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

ثبت 24 میلیون نفر شب اقامت گردشگران در کشور

بیست و چهارمیلیون نفر شب اقامت در مراکز اقامتی سراسر کشور در موج اول سفرهای نوروزی به ثبت رسیده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور که به کرمانشاه سفر کرده بود در پاسخ به سوال خبرنگار ما گفت: در نوروز 96 که آمیخته به بهار فاطمی است و شاهد نزولات آسمانی بسیار خوبی در سراسر کشور بودیم، علیرغم بارندگی های مناسب، در موج اول سفرهای نوروزی حدود 24 میلیون نفر شب اقامت را در اماکن اقامتی استان های مختلف داشته ایم.

خانم زهرا احمدی پور گفت: از تعداد مسافران نوروزی که ناوگان های مختلف جاده ای، هوایی و ریلی را برای مسافرت برگزیده اند، حدود یک میلیون نفر از طریق خطوط ریلی، 2 میلیون نفر از طریق پروازهای داخلی و بین المللی و حدود 4 میلیون نفر هم از طریق جاده ای اقدام به مسافرت کرده اند.

وی درباره استان کرمانشاه هم گفت: کرمانشاه محور تاریخ ایران باستان است و تداوم این تاریخ در جای جای این استان به خوبی قابل دیدن است.

احمدی پور افزود: آنگونه که در تاریخ است، همواره شاهد مقاومت کرمانشاهیان بوده ایم که باعث ایجاد هویتی تاریخی برای این استان شده و ایرانیان هم همواره قدردان این هویت تاریخی کرمانشاه بوده اند.

معاون رئیس جمهور در ادامه به آمادگی استان کرمانشاه برای پذیرایی از مهمانان نوروزی اشاره و تصریح کرد؛ خوشبختانه در این استان برنامه ریزی های لازم برای راهنمایی و اسکان خوب مهمانان نوروزی صورت گرفته، به گونه ای که در هر جا با مسافران صحبت می کردیم، همه به اتفاق از امکانات در نظر گرفته شده استان کرمانشاه برای ارائه خدمات به آنان راضی بودند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در پایان درباره روند ارسال پرونده ثبت جهانی شدن محوطه تاریخی تاق بستان کرمانشاه به یونسکو هم گفت: این پرونده در لیست موقت ما قرار دارد اما امسال با توجه به محدودیت ارسال پرونده ها به یونسکو، امکان ارسال پرونده ثبت جهانی شدن تاق بستان را نداریم.