جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

جابجایی بیش از 10 میلیون مرسوله پستی در استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

جابجایی بیش از 10 میلیون مرسوله پستی در استان کرمانشاه

جابجایی بیش از 10 میلیون مرسوله پستی در استان

مدیرکل پست استان کرمانشاه گفت: در نیمه اول امسال 10 میلیون و 815 مرسوله پستی در استان جابجا شده ‌است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، حمیدرضا فتاح در نشست خبری که به مناسبت هفته جهانی پست برگزار شد، اظهار کرد: سال گذشته 26 میلیون و 500 هزار مرسوله پستی  در استان جابجا شده است.

وی ادامه داد: از این تعداد 12 میلیون و 600 هزار مرسوله صادره و 13 میلیون و 900 هزار مرسوله پستی وارده بوده است.

به گفته این مسئول، سرانه مرسوله در سال گذشته برای هر کرمانشاهی 6.6 مرسوله بوده است.

مدیرکل پست استان کرمانشاه تعداد مرسولات استان طی شش ماهه اول امسال را نیز 10 میلیون و 815 مرسوله اعلام کرد که از این تعداد پنج میلیون و 265 مرسوله صادره و پنج میلیون و 450 هزار مرسوله صادره بوده است.

فتاح سرانه مرسوله پستی استان برای هر نفر در نیمه اول امسال را نیز سه مرسوله اعلام کرد.

وی در ادامه از وجود 432 واحد پستی در استان خبر داد که از این تعداد 167 واحد شهری و 265 واحد روستایی است.

مدیرکل پست استان کرمانشاه پوشش واحدهای پستی برای هر نفر در استان را 3834 نفر به ازاء هر واحد دانست و تاکید کرد: پوشش مساحتی هر واحد نیز 79 کیلومتر است.

فتاح با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط شرکت پست طی یکسال اخیر، ادامه داد: در این مدت در بخش تملک دارایی‌ها و طرح‌های عمرانی 9 میلیارد و 511 میلیون ریال اعتبار داشتیم.

وی کدگذاری نقاط مختلف استان را نیز از مهمترین این اقدامات برشمرد و بیان کرد: در این مدت 856 هزار و 306 مورد از اماکن شناسایی و کدگذاری شدند که از این تعداد 691 هزار نقطه شهری و حدود 165 هزار نقطه روستایی بوده است.

به گفته این مسئول، در این مدت 446 هزار و 921 مورد نیز پلاک‌کوبی انجام شده که از این تعداد 410 هزار و 711 مورد شهری و 36 هزار و 210 مورد روستایی بوده است.

مدیر کل استان کرمانشاه تصریح کرد: تا کنون کار نصب پلاک برای حدود 92 درصد مراکزی که باید دارای پلاک می‌شدند، انجام شده است.

فتاح همچنین از به‌هنگام سازی 772 هزار و 493 مورد از کدگذاری‌ها خبر داد و افزود: این کار برای کدهایی است که تغییری در آنها ایجاد شده‌است.

وی کدگذاری و پلاک‌گذاری را گامی در راستای اجرای طرح GNAF در استان دانست که عملیات اجرایی آن از حدود دو ماه قبل آغاز شده و گفت: این طرح زیربنای اجرای دولت الکترونیک است و کرمانشاه جزو هشت استان کشور است که به عنوان پایلوت اجرای این طرح انتخاب شده اند.

مدیرکل پست استان کرمانشاه یادآور شد: در طرح GNAF هر نقطه دارای یک کد و طول و عرض جغرافیایی است که با کمک نقشه Googel  و Bing انجام می‌شود.

وی در ادامه ایجاد دو مرکز ثبت نام کارت ملی هوشمند در کرمانشاه، یک مرکز در سنقر و یک مرکز در اسلام‌آبادغرب را اقدام دیگری دانست که توسط شرکت پست انجام شده و خاطرنشان کرد: تا دو ماه آینده همه شهرستان‌های استان صاحب این مراکز خواهند شد.

به گفته این مسئول، با رایزنی‌هایی که انجم شده پنج شعبه فعال پست بانک نیز در دفاتر پستی استان مستقر شده است.

مدیرکل پست استان کرمانشاه با رد این موضوع که برخی فکر می‌کنند با پیشرفت وسایل ارتباط جمعی پست به حاشیه رفته، تاکید کرد: پست قابلیت انعطاف دارد و خدمات خود را بگونه‌ای با روش‌های الکترونیکی تطبیق می‌دهد.

فتاح ادامه داد: یکی از این خدمات جابجایی کالاهایی است که مردم به صورت الکترونیکی و از فروشگاه‌های مجازی تهیه می‌کنند که در این راستا در سال گذشته 125 هزار فقره مرسوله وارد استان شده است.

وی عنوان کرد: در سال جاری نیز در همین بخش 54 هزار و 497 مورد وارد استان شده که گردش مالی آن 31 میلیارد ریال بوده است.

مدیرکل پست استان کرمانشاه ادامه داد: در این شش ماه 10 هزار و 28 مورد کالا نیز از فروشگاه‌های استان به خارج از استان منتقل شده است.