جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

جاده پاوه به مریوان به دلیل بارش برف همچنان بسته - نمایش محتوای خبر

 

 

جاده پاوه به مریوان به دلیل بارش برف همچنان بسته

جاده پاوه به مریوان به دلیل بارش برف همچنان بسته

رئیس اداره راه و شهرسازی پاوه گفت: راه ارتباطی این شهرستان به شهرستانهای سروآباد و مریوان در استان کردستان که روز دوشنبه به دلیل بارش برف؛ مه شدید و لغزندگی بسته شده بود همچنان مسدود است.

ابراهیم شهریاری عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به علت بارش های دو روز اخیر که در گردنه ها و محورهای برف گیر که بصورت برف بوده موجب بسته شدن جاده پاوه به سروآباد و مریوان شد.

وی ارتفاع برف در این محور را بیش از 50 سانتیمتر و در ارتفاعات شهرستان بیش از 70 سانتیمتر اعلام کرد.
شهریاری افزود: راه ارتباطی پاوه به مریوان و سروآباد تا اطلاع ثانوی بسته است و کسانی که قصد مسافرت از محور پاوه به نوسود و نودشه و روستاهای دذآور، کیمنه، بیدرواس و هانی گرمله را دارند حتما زنجیرچرخ و وسایل گرمایشی به همراه داشته باشند.
رئیس اداره راه و شهرسازی پاوه با بیان اینکه در شبانه روز گذشته با 100 میلیمتر بارندگی پاوه پر بارش ترین شهر استان بوده افزود: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون در شهرستان 350 میلیمتر بارندگی داشته ایم که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته 110 درصد افزایش داشته است.
شهریاری اظهار کرد: در اثر بارشهای شب و روز اخیر راه ارتباطی پاوه به روستای داریان این شهرستان که در اثر بارندگی های هفته گذشته و ریزش کوه مسدود شده بود دوباره بسته شد.
وی افزود: با تلاشهای بی وقفه پرسنل راهداری و همکاری و حمایت مجریان سد داریان در حال بازگشایی کامل راه ارتباطی روستای داریان بودیم که شب گذشته و با بارش مجدد باران کوه ریزش کرد و صدها تن سنگ و صخره بر روی این جاده ریزش کرد.
شهریاری تصریح کرد: فعلا تا پایان بارشها به دلیل احتمال ریزش دوباره کوه نمی توانیم برای بازگشایی راه این روستا اقدامی انجام دهیم.
همچنین به سبب بارش رحمت الهی در شهرستان پاوه رودخانه سراب هولی این شهر بعد از 30 سال شاهد جاری شدن آب در خود شد.
رودخانه سراب هولی که از کوه شاهو منشعب شده و از وسط شهر عبور می کند 30 سال است در فصل پاییز خشک بوده و امسال به دلیل بارشهای خوب الهی آب در آن جاری و موجب شادی و خوشحالی مردم شد.
شهرستان پاوه با بیش از 59 هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان کرمانشاه وافع شده است.