رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

جریمه عرضه کنندگان خارج از شبکه کاه و علوفه تا 10 برابر - نمایش محتوای خبر

 

 

جریمه عرضه کنندگان خارج از شبکه کاه و علوفه تا 10 برابر

عرضه کنندگان خارج از شبکه کاه و علوفه تا 10 برابر جریمه میشوند

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه از برخورد جدی با توزیع کنندگان خارج از شبکه خوراک دام نظیر کاه و علوفه در سطح استان خبر داد و گفت: این افراد معادل 2 تا 10 برابر ارزش ریالی آن جریمه خواهند شد.

ایرج عزیزی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به مشکل روستائیان و عشایر استان کرمانشاه در تامین علوفه و خوراک برای دام هایشان اشاره کرد و افزود: با توجه به ضرورت تنظیم بازار کاه و علوفه در استان، شایسته است کشاورزان و دامداران هرگونه خرید و فروش خوراک دام را طبق ضوابط اعلام شده و مقررات توزیع انجام دهند.


وی ادامه داد: کشاورزان و دامداران همچنین می توانند هرگونه خرید و فروش خوراک دام که خارج از شبکه صورت می گیرد و موجب ضرر و زیان برای آنان به حساب می آید را با شماره پیامک 30009651 تعزیرات حکومتی اطلاع دهند.

عزیزی تصریح کرد: افراد متخلف علاوه بر محکومیت به پرداخت جزای نقدی معادل 2 تا 10 برابر ارزش ریالی کالای مکشوفه، به اعاده کالای مذکور به شبکه توزیع (جهاد کشاورزی) محکوم خواهد شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی کرمانشاه یادآور شد: اقدامات مذبور در راستای مواد پنج، 9، 17، 52، 53 و 54 قانون تعزیرات حکومتی و 61 و 63 قانون نظام صنفی اعمال خواهد شد.

وی گفت: انتظار داریم مردم در راستای تنظیم بازار با همکاران ما در تعزیرات حکومتی همکاری لازم را داشته باشند لذا در صورت مشاهده این گونه معاملات به قصد قاچاق موضوع را گزارش کنند.

استان کرمانشاه دارای چهار میلیون و 613 هزار واحد دامی است که حدود سه میلیون راس آن را دام سبک تشکیل می دهد.