جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

جشنواره استانی عکس "آفرینش" در کرمانشاه برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

جشنواره استانی عکس "آفرینش" در کرمانشاه برگزار می‌شود

جشنواره استانی عکس "آفرینش" در کرمانشاه برگزار میشود

جشنواره عکس استانی "آفرینش" در کرمانشاه برگزار می‌شود.

هومن حیدری خیاط دبیر این جشنواره در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه این جشنواره در دو بخش عکاسی آزاد و عکاسی با موبایل برگزار می‌شود، اظهار کرد: محوریت هر دو بخش در مورد کرمانشاه است و باید عکس‌ها در هر بخشی از جمله مستند، طبیعت، مسائل فرهنگی و ... نشانی از کرمانشاه داشته باشند.

دیبر جشنواره عکس آفرینش با اشاره به اینکه مهلت ارسال آثار به جشنواره از اول بهمن آغاز شده و تا اول اسفند ادامه دارد، یادآوری کرد: داوری آثار تا 14 اسفند انجام خواهد شد. وی افزود: بهمن زارعی، وحید بابایی و بهروز الیاسی داوری آثار ارسالی به جشنواره را برعهده دارند.

حیدری با بیان اینکه 14 اسفند از صاحبان آثار برگزیده تجلیل خواهد شد، افزود: آثار ارسالی از 15 تا 18 اسفند در نگارخانه هنری آفرینش به نمایش در خواهند آمد.

وی در خصوص جوایز افراد برگزیده نیز خاطرنشان کرد: در بخش آزاد به نفر اول پنج میلیون ریال، نفر دوم سه میلیون ریال و نفر سوم دو میلیون ریال جایزه نقدی تعلق می‌گیرد و برای هر سه نفر برگزیده تندیس در نظر گرفته می‌شود. دبیر جشنواره عکس آفرینش تاکید کرد: بخش عکاسی با موبایل نیز یک نفر برگزیده خواهد شد که جایزه دو میلیون ریالی به او تعلق می‌گیرد.

حیدری همچنان از تعیین یک نفر به عنوان برگزیده جشنواره خبر داد که برای این فرد نیز برگزاری یک نمایشگاه رایگان در گالری آفرینش در نظر گرفته می‌شود. به گفته دبیر جشنواره عکس آفرینش، برای تمام افرادی که آثارشان در جشنواره پذیرفته شود نیز 500 هزار ریال جایزه در نظر گرفته شده که تعداد آثار پذیرفته شده نیز به تعداد شرکت کنندگان بستگی دارد.

حیدری در خصوص شیوه ارسال عکس‌ها نیز افزود: در بخش آزاد شرکت کنندگان باید عکس خود را بر روی سایت www.afarineshgallery.com آپلود کنند و در بخش موبایل نیز شرکت کنندگان باید عکس خود را با هشتگ # Afarineshgallery در اینستاگرام قرار دهند.

دیبر جشنواره با اشاره به اینکه جشنواره استانی به این شکل در سال 89 در کرمانشاه برگزار شد، خاطرنشان کرد: مدت‌ها بود چنین رویداد فرهنگی که به استانداردهای روز نزدیک باشد، در کرمانشاه نداشتیم.

حیدری گفت: هدف ما این است که این جشنواره را به برند کرمانشاه تبدیل کنیم و هر سال برگزاری آن در ابعاد گسترده‌تر ادامه دهیم.