رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

جشنواره باستانی‌کاران در کرمانشاه برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

جشنواره باستانی‌کاران در کرمانشاه برگزار شد

جشنواره 1000 نفری باستانی‌کاران در کرمانشاه

همزمان با روز فرهنگ پهلوانی، جشنواره بزرگ هزار نفری باستانی کاران در کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، جشنواره بزرگ باستانی کاران کرمانشاه با نمایش هزار باستانی کار این استان به مناسبت روز فرهنگ پهلوانی و جوانمردی در استادیوم آزادی شهر کرمانشاه برگزار شد.

در این جشنواره که با حضور آیت الله علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، مجتبی جوهری مدیر کل ورزش و جوانان استان، روسای هیات های مختلف ورزشی و ورزشکاران و ورزش دوستان کرمانشاهی برگزار شد، باستانی کاران دیار پهلوانان به هنرنمایی ورزش باستانی پرداختند.

همچنین محمد خوش اندام رئیس هیات ورزش های باستانی و زورخانه ای استان در حاشیه برگزاری این جشنواره که شب گذشته(12 مرداد) برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برگزاری چنین جشنواره ای در این سطح با حضور همزمان هزار باستانی کار برای اولین بار است که در کشور انجام می شود.

وی افزود: تمام باستانی کاران حاضر در این جشنواره از ورزشکاران فعال این رشته ورزشی در سطح استان هستند.

خوش اندام تصریح کرد: این جشنواره در راستای ترویج فرهنگ پهلوانی و معرفی بیشتر ورزش باستانی و زور خانه ای برگزار شده است.

رئیس هیات ورزش های باستانی و زورخانه ای استان کرمانشاه اظهار امیدواری کرد: برگزاری چنین جشنواره هایی در سال های آتی نیز انجام شود.

در این جشنواره از جمعی از فعالان ورزش باستانی استان به همراه جمعی از مروجین فرهنگ پهلوانی در سطح استان تجلیل شد.

همچنین  "شوگا" به عنوان نماد ورزش و زیست محیطی استان مطرح و مقرر شد از این پس تصویر آن بر روی پیراهن ورزشکاران کرمانشاهی حک شود.