رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در کرمانشاه

جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی درکرمانشاه

معاون کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه از برگزاری مرحله استانی نوزدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در کرمانشاه خبر داد.

سیامک حجت‌الاسلامی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اعلام این خبر، از قصه‌گویان کرمانشاهی برای شرکت در این جشنواره دعوت کرد.

حجت‌الاسلامی با بیان اینکه شرکت در این جشنواره آزاد بوده و علاقمندان در بخش‌های مختلف می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند، گفت: مربیان کانون، معلمان، دانشجویان، اولیای تربیتی، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها و... می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

حجت‌الاسلامی در ادامه با بیان اینکه امسال نوجوانان 14 تا 17 ساله متقاضی شرکت در جشنواره قصه‌گویی می‌توانند تا مرحله کشوری نیز در این جشنواره شرکت کنند، گفت: تا سال قبل این افراد تنها تا مرحله استانی می‌توانستند شرکت کنند.

معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه با بیان اینکه علاقمندان تا 30 شهریور فرصت دارند برای حضور در این جشنواره اعلام آمادگی کنند، از افرادی که قصد شرکت در این جشنواره را دارند خواست تا هرچه سریعتر جهت ثبت نام به مراکز کانون مراجعه کنند.

به گفته حجت‌الاسلامی برای برگزاری مرحله استانی نوزدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در اواخر مهر ماه برنامه‌ریزی شده است. حجت‌الاسلامی در ادامه هدف اصلی از برگزاری جشنواره قصه‌گویی را ترویج فرهنگ قصه‌گویی و تلاش در راستای شناسایی استعدادهای حوزه قصه‌گویی عنوان کرد.

معاون کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه پیش‌بینی کرد: بین 60 تا 70 نفر از قصه‌گویان کرمانشاهی برای شرکت در جشنواره قصه‌گویی ثبت‌نام کنند. وی افزود: برگزیدگان مرحله استانی به مرحله کشوری نوزدهمین جشنواره بین‌المللی قصه گویی راه پیدا خواهند کرد.