رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

جشنواره "تئاتر" استان کرمانشاه مهرماه برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

جشنواره "تئاتر" استان کرمانشاه مهرماه برگزار می‌شود

جشنواره "تئاتر" استان کرمانشاه مهرماه برگزار میشود

رییس انجمن هنرهای نمایشی استان کرمانشاه از برگزاری بیست و هشتمین دوره جشنواره تئاتر استان کرمانشاه در مهرماه سال جاری خبر داد.

محمدرضا درند در گفت و گو با خبرنگار سرویس «فرهنگی و هنری» ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: این جشنواره روزهای هفتم تا دهم مهرماه برگزار شده و 10 تا 12 گروه نمایشی در آن با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

درند با بیان اینکه هنوز گروه‌های شرکت کننده در این جشنواره مشخص نشده‌اند، گفت: گروه‌ها در حال حاضر مشغول برگزاری اجراهای عمومی که شرط حضور در این جشنواره است، هستند.

رییس انجمن هنرهای نمایشی استان کرمانشاه تصریح کرد: با به حد نصاب رسیدن تعداد اجراهای عمومی، این گروه‌ها می‌توانند در جشنواره شرکت کنند و برای این کار تا 25 شهریورماه فرصت دارند.

درند اظهار کرد: با برگزاری جشنواره دو گروه برتر به انتخاب هیات داوران به دبیرخانه جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر برای بازبینی و شرکت در این جشنواره راه پیدا می‌کنند.

رییس انجمن هنرهای نمایشی استان کرمانشاه افزود: در این جشنواره همچنین نفرات برتر در زمینه بازیگری زن و مرد، کارگردانی، نویسندگی، طراحی صحنه، طراحی لباس، گریم، موسیقی و پوستر معرفی و از آنها تقدیر می‌شود.