رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

جشنواره منطقه ای موسیقی غرب کشور در قصرشیرین - نمایش محتوای خبر

 

 

جشنواره منطقه ای موسیقی غرب کشور در قصرشیرین

جشنواره منطقه ای موسیقی غرب کشور در قصرشیرین

فرماندار قصرشیرین گفت: نخستین جشنواره موسیقی منطقه ای غرب کشور با حضور گروه های موسیقی استان کرمانشاه و دیگر استان های غربی کشور در روزهای پنجم تا هفتم بهمن در قصرشیرین برگزار می شود.

] به گزارش خبرنگار ایرنا، فرامرز اکبری روز دوشنبه در جلسه هماهنگی برگزاری این جشنواره که در محل فرمانداری قصرشیرین برگزار شد، افزود: این جشنواره قرار است که با حضور گروه های مختلف موسیقی از پنجم بهمن در این شهرستان مرزی آغاز شود و این می تواند فرصتی برای معرفی غنای فرهنگی منطقه باشد.

وی اظهار کرد: در این جشنواره هنرمندان قصرشیرینی می توانند در رشته های مختلف نسبت به معرفی و عرضه اثار خود اقدام کنند. فرماندار قصرشیرین بیان کرد: ایران اسلامی مهد مفاخر و آثار ادبی بزرگ است که هر ایرانی می تواند به آن افتخار کند و وجود بزرگانی در تاریخ این سرزمین کهن موید این مطلب مهم و اساسی است.

اکبری اضافه کرد: قصرشیرین یک شهرستان مرزی و به دور از امکانات است اما نشان داده که میراث دار فرهنگ غنی گذشته است.

وی اظهارداشت: جنگ تحمیلی، سرمایه های اجتماعی و اقتصادی این شهر مرزی را از بین برد و بعد از گذشته 2 دهه از آن دوران هنوز به شرایط مناسب گذشته برنگشته است

 این مقام مسوول با بیان این که فرهنگ مثل اقتصاد و دیگر بخش ها قابل توسعه است و باید برای این کار نیروهای زیادی تربیت کرد، گفت: قصرشیرین دارای آثار متعدد تاریخی از جمله مجموعه چهارقاپو، بان قلعه، کاخ خسرو و کانال ساسانی است و معرفی این ظرفیت ها به دیگر مناطق کشور و جذب گردشگر، نیازمند اعتبار است.

اکبری با اشاره به این که اصحاب فرهنگ و هنر می توانند با بیان و هنر خود در بازسازی هویت قصرشیرین کمک کنند ، ادامه داد: هنر عطر جامعه است و برای برگزاری جشنواره موسیقی غرب کشور از تمام امکانات و ظرفیت ها استفاده خواهد شد تا اثری ماندگاری برای توسعه شهرستان به همراه داشته باشد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قصرشیرین نیز گفت: کمیته های مختلفی برای برگزاری جشنواره موسیقی منطقه ای غرب کشور با حضور هنرمندان با هدف هماهنگی و برنامه ریزی برای اجرای هرچه بهتر این آیین تشکیل شده است.

بهنام نوربخش گفت: اجرای نمایش خیابانی ، برگزاری نمایشگاه آثار هنرمندان در رشته های مختلف هنری، نشست های ادبی با حضور استادان حوزه ادبیات و برنامه های معرفی ظرفیت های گردشگری قصرشیرین نیز از دیگر برنامه های جانبی این جشنواره است.

قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه با بیش از 27 هزار تن جمعیت، 186 کیلومتر مرز با عراق دارد.