رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

جشنواره 1000 نفری باستانی‌کاران در کرمانشاه برگزار میشود - نمایش محتوای خبر

 

 

جشنواره 1000 نفری باستانی‌کاران در کرمانشاه برگزار میشود

جشنواره 1000 نفری باستانی‌کاران در کرمانشاه

رییس هیات ورزشهای باستانی استان کرمانشاه از برگزاری جشنواره هزار نفری باستانی‌کاران در کرمانشاه خبر داد.

محمد خوش اندام در گفت و گو با خبرنگار سرویس ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهارکرد: به مناسبت گرامیداشت 17 شوال برابر با 12 مرداد ماه (روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای) جشنواره یک هزار نفری باستانی کاران استان کرمانشاه برگزار خواهد شد.

وی افزود: این جشنواره بزرگ به احتمال زیاد یا در استادیوم آزادی کرمانشاه و یا در استادیوم 15 هزار نفری 15 خرداد کرمانشاه برگزار می شود.

رییس هیات ورزشهای باستانی کرمانشاه با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره بزرگ گفت: این جشنواره با هدف توسعه این ورزش اصیل ایرانی و تشویق و جذب نوجوانان و جوانان به این ورزش در فضای باز و بر روی چمن یکی از استادیوم های آزادی یا 15 خرداد کرمانشاه برگزار می شود.

خوش اندام تصریح کرد: این هزار ورزشکار باستانی کار کرمانشاهی از شهرستانهای کرمانشاه، قصرشیرین، اسلام آبادغرب، هرسین، کنگاور و سنقر و کلیایی گردهم خواهند آمد.

وی تاکید کرد:برگزاری چنین جشنواره ای که با حضورهزارباستانی کار انجام شود،در نوع خود برای اولین بار است که در سطح کشور برگزار می شود.

رییس هیات ورزشهای باستانی استان کرمانشاه گفت: علاوه بر حضور گسترده مسئولین استانی، در نظر داریم از مسئولین کشوری برای حضور در این جشنواره دعوت کنیم.

خوش اندام تاکید کرد: این جشنواره با حمایت شورای شهر و شهرداری کرمانشاه و اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار خواهد شد.