جشن انقلاب

دهه فجر انقلاب اسلامی -دهه فجر ،‌ سرآغاز طلوع اسلام،‌ خاستگاه ارزشهاي اسلامي، مقطع رهايي ملت ايران و بخشي از تاريخ ماست كه گذشته را از آينده جدا ساخته است. در دهه فجر اسلام تولدي دوباره يافت و اين دهه در تاريخ ايران نقطه اي تعيين كننده و بي مانند بشمارميرود. تا قبل از انقلاب اسلامي،‌ در ايران نظام اسلامي وجودنداشت و رابطه پادشاهان با مردم رابطه ي «غالب و مغلوب» و« سلطان و رعيت » بود وپادشاهان احساس مي‌كردند كه فاتحيني هستند كه بر مردم غلبه يافته اند و حضرت امام رضوان الله تعالي عليه اين سلسله معيوب را قطع كردند و نقطه ي عطفي در تاريخ ايران بوجودآوردند و شمشير اسلام مردم را عليه دشمنان اسلام،‌ مردم و استعمارگران به كار گرفتند

دهه فجر انقلاب از رشحات اسلام است و آئينه اي است كه خورشيد اسلام در او درخشيد و اين دهه فجر بايد با عظمت هرچه تمامتر برگزارشود. اين مراسم را با هيجانهاي عاطفي صحيح بايد با طراوت و تازه كرد. در مذهب ما،‌ احساسات،‌ گريه و شادي، حب و بغض و عشق و نفرت جايگاه والايي دارد. از اين رو جشنهاي دهه فجر مي بايستي همچون مراسم و اعياد مذهبي گرامي داشته شود و مردمي باشد. بايد كليه مساجد فعال شوند و مردم با حضور در مساجد خاطره ي فراموش نشدني حضرت امام و پيروزي انقلاب اسلامي را جشن بگيرند.

به همین منظور سیمای مرکز کرمانشاه برنامه ای را تحت عنوان جشن انقلاب برای ایام دهه فجر تدارک دیده است.

این برنامه ترکیبی به صورت ضبطی هر شب ساعت 22:00 به مدت 45 دقیقه تا پایان ایام دهه فجر از شبکه زاگرس تقدیم مردم عزیز کرمانشاهی می شود.

این برنامه شامل:

اعلام دستاوردهای انقلاب اسلامی در کل استان کرمانشاه ،‌سرود و موسیقی شاد  ویژه این ایام می باشد.

Loading the player...
سال تولید: 93
عوامل تولید:

تهیه کننده و کارگردان هنری :ْآرش امیری

کارگردان تلویزیونی : حسین بیات

تصویربردار : سهراب آذین

تدوین : زینب نامداری

مجریان : عبدالرضا آرمانده و رضا عاطفیان