سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

جشن بزرگ سالروز میلاد پیامبر اکرم(ص) در شهرستان پاوه - نمایش محتوای خبر

 

 

جشن بزرگ سالروز میلاد پیامبر اکرم(ص) در شهرستان پاوه

جشن بزرگ میلاد پیامبر اکرم(ص) در شهرستان پاوه

مراسم جشن میلاد پیامبر اکرم(ص) به مناسبت هفته وحدت و با حضور جمعی از مردم و مسئولین در شهرستان پاوه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم جشن بزرگ میلاد نبی مکرم اسلام(ص) امروز دوشنبه با حضور آیت الله علما نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه، مسئولین استانی و اقشار مختلف مردم در مسجد جامع پاوه کرمانشاه برگزار شد. در این جشن بزرگ، ماموستا ملا قادری ضمن تقدیر و تشکر از حضور مردم در این مراسم اظهار داشت: هیچ شادی بالاتر از در کنار هم بودن مسلمانان در این گونه ملاقات ها نیست، به واقع حضور شما را به افتخار می دانیم و حقیقتا مسجد جامع به حضور شما تبسم می کند.

وی با بیان اینکه این مراسم در زمان خلفای راشدین و تابعین نبوده و در قرن هفتم هجری اولین مراسم میلاد در اربیل عراق برگزار شده است گفت: در کنار هم بودن مسلمانان و پرداختن به مباحث دینی و تبلیغ دین و بررسی اوضاع مسلمانان در چنین مراسماتی، از وظایف ذاتی علما است و وظیفه مسلمانان هم این است که به تیلیغات دینی گوش فرا دهند.

امام جمعه اهل سنت پاوه، با بیان اینکه خداوند بر سر ما منت گذاشته و پیامبر خاتم را برای ارشاد ما فرستاده است گفت: پیامبر ۲۳ سال را برای تبلیغ دین زحمت کشیده و بر ما است که محبت خود را در برگزاری چنین مراسمی که بدعه حسنه بوده نشان دهیم و حفظ این محبت نیز یک امر مهم است.

ماموستا قادری گفت: امیدواریم مباحث سخنرانان این جشن به شیوه ای باشد که خروجی جلسه عظمت و بزرگی رسول الله را به خانه ها وارد کند و باعث شود فرزندان ما در این مسیر گام بردارند. امروزه شیوه های اسلام هراسی زیاد شده است وی با اشاره به آیه ای از قرآن کریم گفت: قرآن می فرماید که ما پیامبر را برای تبلیغ دین در بین شما فرستاده ایم و شما هم وظیفه دارید که به خدا و رسول خدا ایمان آورده و نسبت به پیامبر احترام خاصی داشته باشید.

امام جمعه اهل سنت پاوه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: به لطف خدا برگزاری چنین جلساتی، وحدت ما را حفظ کرده است و باید نگذاریم که جنگ و درگیری دیگری در این مملکت به وجود بیاید و منطقه را ناامن کند.

وی افزود: آیا به این شیوه ای که اسلام هراسی زیاد شده است و وجود تفرقه ممالک اسلامی را می سوزاند وظیفه ما نیست که گام موثری را در حفظ وحدت برداریم؟. امام جمعه پاوه گفت: امروز تفرقه در ممالک اسلامی باعث شده است که جنگ و درگیری در بین مسلمانان به وجود بیاید.