رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

جشن بزرگ میلاد پیامبر نور و رحمت (ص) در جوانرود - نمایش محتوای خبر

 

 

جشن بزرگ میلاد پیامبر نور و رحمت (ص) در جوانرود

جشن بزرگ میلاد پیامبر نور و رحمت (ص) درجوانرود

جشن بزرگ میلاد پیامبر نور و رحمت حضرت ختمی مرتبت محمد المصطفی (ص) پیش از ظهر امروز در مسجد جامع جدید جوانرود برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در این مراسم با اشاره به اینکه جشن بزرگ میلاد پیامبر نور و رحمت (ص) در جوانرودپیامبر اکرم (ص) قرآن و عترت را به عنوان دو امانت برای امت خود به جای گذاشتند گفت : در برخی روایات عترت به عنوان سنت پیامبر (ص) ذکر شده است.

آیت الله مصطفی علماء افزود : مسلمانان دستور دارند تمام اعمال و رفتارشان را متناسب با قران کریم و سنت پیامبر اسلام (ص) تنظیم کنند.

وی تصریح کرد ؛ امروز وحدت کلمه از شام شب هم واجب تر است و مسلمانان باید بیش از گذشته ، بصیرت و وحدت را در جوامع خود حفظ کنند. امام جمعه کرمانشاه در ادامه گفت : در دنیا بیش از 50 کشور مسلمان داریم که ثروت های فراوانی را در دست دارند اما دشمنان با تحریک آنها علیه یکدیگر و فروش سلاح های کشتار جمعی ، ثروت آنها را به یغما برده و می برند.

نماینده ولی فقیه در استان در پایان تصریح کرد ؛ اعمالی که امروز داعش و تکفیری ها انجام می دهند در هیچ جای قرآن و سنت پیامبر اسلام (ص) نیامده و چنین رفتارهایی را به شدت محکوم و رد کرده اند ، زیرا سنت پیامبر ، سنت رحمت ، رافت و مهربانی است. در ادامه ، نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری ، با تبریک میلاد حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) گفت : رسالت پیامبر اسلام (ص) محدودیت زمانی و مکانی ندارد و متعلق به همه اعصار است.

ملا فایق رستمی افزود : دانشگاه اسلام ناب محمدی (ص) ، دانشگاه انسان سازی ، خداجویی ، مهربانی ، عدالت و نور است. وی تصریح کرد ؛ دشمنان با تحریک و برانگیختن مسلمانان علیه یکدیگر ، همواره قصد چپاول منابع ملی کشورهای اسلامی را داشته و دارند. امام جمعه جوانرود هم در سخنانی گفت : حضرت محمد (ص) نظم جدیدی در دنیا به وجود آورد ، که بر اساس آن کرامت و سعادت انسانی مقدم بر هر چیز دیگری است.

ملا احمد فخری گفت : گروه های تکفیری با یک سری اقدامات جنایتکارانه سعی دارند به چهره آفتاب رحمت اسلام خدشه وارد کنند که این اقدامات در راستای جنگ نرم دشمنان علیه اسلام و انقلاب اسلامی ایران است.

وی افزود : آنها سعی دارند در سایه پررنگ کردن مسائل مذهبی و تفرقه انگیز ، وحدت دینی و ملی مسلمانان جهان را به ویژه ایران اسلامی تضعیف کنند ، که قطعاً شناخت مردم ایران از این شیطنت ها و حفظ هم گرایی ملی ، خنثی کننده نقشه های خباثت آلود دشمنان است. در این مراسم جشن ، گروه های مولودی خوانی ، برنامه های شاد دینی و مذهبی اجرا کردند.