رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

جشن سالگرد استقلال کانون وکلا در کرمانشاه برگزار میشود - نمایش محتوای خبر

 

 

جشن سالگرد استقلال کانون وکلا در کرمانشاه برگزار میشود

جشن سالگرد استقلال کانون وکلا درکرمانشاه

مسئول كميسيون روابط عمومي كانون وكلاي استانهاي كرمانشاه و ايلام از برگزاری جشن سالگرد استقلال کانون وکلا در کرمانشاه خبرداد.

میترا میری در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس حقوقی برگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، با تبریک سالروز استقلال کانون وکلا اظهارکرد: لايحه قانوني استقلال كانون وكلاي دادگستري در زمان دكتر مصدق به استناد اختياري كه داشت در هفتم اسفند ١٣٣١تصويب شد اما در جریان كودتاي ٢٨مرداد ١٣٣٢ و در حالی که بعضی از مصوبات نخست وزير وقت كأن لم يكن مي‌شد اين مصوبه در اسفند ١٣٣٣عينا به تصويب مجلس رسید.

وی ادامه داد: آيين نامه لايحه استقلال وکلا در سال ١٣٣٤ تدوين و هم اكنون مورد عمل كانون هاي وكلا سراسر کشور است و همچنین در سال ١٣٧٦، قانون كيفيت أخذ پروانه وكالت تصويب شد و بعضی از نظارت‌هاي قوه قضاييه بر كانون وكلا به رسميت شناخته شد.

میری یادآور شد: اين روز به لحاظ ارتباط با مسئله دموكراسي و انديشه مردم سالاري بسيار مهم است و از هفتم اسفند سال ١٣٣١كانون هاي وكلا، نهادي مستقل تلقي مي‌شوند كه انتخابات اين نهاد از طريق مجمع عمومي خود آنها برگزار می‌شود.

این مقام مسئول در کانون وکلای استانهای کرمانشاه و ایلام گفت: قانون استقلال كانون وكلا در ٦٣سال پيش، خاتمه  قيوميت دستگاه دادگستري بر كانون وكلا بوده و استقلال وكيل، امروزه به عنوان يك شرط اساسي براي حق برخورداري شهروندان از محاكمه عادلانه محسوب مي‌شود.

وی در ادامه به برنامه های کانون وکلای استان کرمانشاه به مناسبت روز وکیل اشاره کرد و گفت: در راستاي اطلاع رساني و شناساندن روز وكيل مدافع به شهروندان كرمانشاه و ايلام، همچون سال هاي گذشته اقداماتي از جمله نصب بنر در نقاط پر رفت و آمد شهر كرمانشاه و شهرستان‌هاي اطراف، توزيع پوستر، استفاده از تلویزيون محلي و تنها تلویزيون شهري كرمانشاه و... انجام شده است.

میری یادآور شد: همچنین به مناسبت روز وكيل تيم كوهنوردي كانون وكلاي كرمانشاه و ايلام به قله كوه پراو صعود کردند و به همين مناسبت همايش پياده روي با شركت وكلا و خانواده هاي آنها در كمپ ورزشي تفريحي زرين واقع در بيستون برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: همچنين در روزهاي دوشنبه و سه شنبه سوم و چهارم اسفند ماه در محل كانون مشاوره رايگان حقوقی به همشهريان ارائه شد.

مسئول کمیسیون روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استانهای کرمانشاه و ایلام گفت: امسال نيز همچون سال هاي گذشته مراسم جشن استقلال كانون وكلا در محل تالار انتظار و با حضور وكلا برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: به دليل تقارن روز هفتم اسفند ماه (روز وکیل مدافع) با انتخابات، تاريخ برگزاري این جشن را به 13 اسفندماه موکول کرده‌ایم كه ضمن هم انديشي و اجراي برنامه‌هاي متنوع و برنامه موسيقي و شعرخواني ٤٣ نفر از كارآموزاني كه در آزمون اختبار پذيرفته شده‌اند، سوگند ياد مي‌کنند.