جشن میلاد

همگي به ريسمان الهي چنگ زنيد و پراكنده نشويد
وحدت اسلامی
وحدت مسلمانان، چتری است از رحمت خداوند بر سر امت اسلام که زداینده کینه ها و کدورت ها و خودخواهی ها و موجب صفای قلوب است. وحدت اسلامی که معمار آن پیامبر گرامی اسلام(ص) می باشند، یکی از عوامل مهم پیشرفت ها و پیروزی های پی درپی اسلام بوده است.
علت نامگذاری هفته وحدت
فاصله میان ۱۲ ربیع الأول که سالکَرد ولادت بیامبر اکرم (ص) بنا بر روایات أهل سنت است تا ۱۷ ربیع الأول که تاریخ ولادت رسول الله محمد صلى الله علیه و آله بنا بر روایات موجود در شیعه است، برای حفظ وحدت میان شیعیان و اهل سنت از سوی امام خمینی ره ، به عنوان هفته وحدت نامکَذاری شده است.
درود خدا بر پیامبر رحمت، محمد مصطفی(ص) که نفاق ها و چندرنگی ها را به وحدت و یکرنگی رساند و دشمنی های دیرین را به برادری اسلامی تبدیل کرد.گرامی باد هفته وحدت که در آن، میثاق ها استوار می شود، دست ها و بازوها در هم می تند و چهره ها بر یکدیگر لبخند پیروزی و محبت می زند.
پيامبراکرم (ص) :
وحدت مايه رحمت ، و تفرقه موجب عذاب است.

مراسم جشن میلاد پیامبر اکرم(ص) به مناسبت هفته وحدت و با حضور جمعی از مردم و مسئولین در شهرستان پاوه برگزار شد. امام جمعه اهل سنت پاوه، با بیان اینکه خداوند بر سر ما منت گذاشته و پیامبر خاتم را برای ارشاد ما فرستاده است گفت: پیامبر ۲۳ سال را برای تبلیغ دین زحمت کشیده و بر ما است که محبت خود را در برگزاری چنین مراسمی که بدعه حسنه بوده نشان دهیم و حفظ این محبت نیز یک امر مهم است.سیمای استانی مرکز کرمانشاه طی ارتباط مستقیم با شهرستان پاوه تمامی مراسم این جشن بزرگ را تحت پوشش تلویزیونی خود قرار داد و در شب سه شنبه ساعت 20:18 دقیقه تقدیم حضور هم استانی های عزیز گردید .

Loading the player...
سال تولید: پاییز95
عوامل تولید:

تهیه کننده : فرشاد عزیزی