جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

جشن ویژه ولادت امام رضا (ع) در بوستان کوهستان کنگاور - نمایش محتوای خبر

 

 

جشن ویژه ولادت امام رضا (ع) در بوستان کوهستان کنگاور

جشن ویژه ولادت امام رضا (ع) در بوستان کوهستان کنگاوربرگزار شد

به مناسبت میلاد هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت امام رضا (ع) جشن باشکوهی چهارشنبه شب در بوستان کوهستان کنگاور برگزار شد.

به گزارش ایرنا این جشن به همت پایگاه فرهنگی سربازان ولایت حوزه شهید مطهری بسیج، شهرداری و شورای اسلامی شهر کنگاور و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کنگاور در حاشیه این جشن به خبرنگار ایرنا گفت: باید در میلاد اهل بیت (ع)، روش و منش و گفتار آن ائمه هدایت را با زبان نمایش و با زبان هنر به نسل حاضر منتقل کنیم.
علی کرمی اظهار کرد: باید فرهنگ و معارف رضوی در طول سال در کشور جریان یابد و فرهنگ اهل بیت (ع) و سیره رضوی و در کانون توجه عموم مردم و بوی‍‍ژه نسل جوان و نیز نهادها و دستگاههای مختلف فرهنگی قرار گیرد.
وی اظهار داشت: علاوه بر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سایر دستگاههای فرهنگی نیز باید وارد میدان شوند تا برنامه های در خور و عظمت برای اهل بیت عصمت و طهارت (ع) برگزار شود.
در این جشن ویژه، مولودی خوانی، اجرای نمایش شاد و جنگ شادی در چند بخش، هنرنمایی خوانندگان، شاعران و گروه های سرود، اجرای کلیپ، اجرای برنامه صندلی داغ با حضور میهمانان ویژه و نورافشانی مورد استقبال خانواده ها قرار گرفت.
در مساجد و حسینه های شهرستان کنگاور نیز مراسم جشن میلاد و نیز ایستگاههای صلواتی پذیرای شیفتگان امام هشتم (ع) بود.
شهرستان کنگاور با جمعیتی افزون بر 84 هزار نفر در90 کیلومتری شرق شهر کرمانشاه و411 کیلومتری تهران واقع شده است.